• Język polski dla obcokrajowców

W  zmieniającej się dynamicznie Warszawie, mieszka coraz więcej osób z innych krajów, które chcą żyć w naszym mieście. Do naszej szkoły uczęszczają dzieci obcojęzyczne, których rodzice pracują w naszym mieście. Dlatego też prowadzone są, od kilku lat, zajęcia z języka polskiego jako obcego dla dzieci obcojęzycznych, które uczęszczają do nas.

Głównym celem tych zajęć jest pomoc uczniowi w przezwyciężeniu trudności w opanowaniu języka polskiego, nabycie przez ucznia kompetencji językowej, umożliwiającej swobodne porozumiewanie się w języku polskim.

Chcemy poprzez te zajęcia dać uczniom podstawy językowe do dalszej nauki języka polskiego.

Naszym celem jest nie tylko nauka samego języka polskiego jako obcego, ale także zainteresowanie dziecka kulturą oraz rozbudzenie w nim chęci porozumiewania się w języku polskim.

Uczniowie obcojęzyczni uczą się z programów dostosowanych do ich znajomości języka polskiego, w doborze treści uwzględniamy indywidualne potrzeby dziecka, a także wzmacniamy wiarę we własne siły i umożliwiamy osiągniecie sukcesu jakim jest porozumiewanie się językiem polski w mowie i piśmie.

Korzystamy w wielu podręczników opracowanych przez najlepsze ośrodki glottodydaktyczne w kraju: Uniwersytetu Jagiellońskiego, UMCS, Uniwersytetu Śląskiego.

Korzystamy z wielu kursów multimedialnych, które uwzględniają specyfikę języka rodzimego, np. języka angielskiego, ukraińskiego, hiszpańskiego.

Dlatego też korzystamy z takich kursów jak:

„Miło mi poanią poznać-język polski w sytuacjach komunikacyjnych”.

„W sercu biało—czerwoni” – dla dzieci w hiszpańskojęzycznego kręgu językowego,

„Maks i .... W szkole” dla dzieci z anglosaskiego kręgu kulturowego,

„Język polski bez granic” dla uczniów z rosyjskojęzycznego kręgu językowego