• Samorząd Uczniowski SP 26

Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024 są:

mgr Magdalena Hulak - przewodnicząca

mgr Anna Celej

mgr Anna Jabłońska

Cele Samorządu Uczniowskiego:

• reprezentowanie ogółu uczniów
        • działanie na rzecz społeczności uczniowskiej
        • rozwijanie samorządności i aktywności uczniów
        • kształtowanie umiejętności zespołowego działania, wyrabianie samokontroli i samooceny uczniów
        • dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji powstańczych

Samorząd Uczniowski kl. IV-VIII:

przewodniczący - Marika Gawron
        zastępca - Jan Kempisty
        sekretarz - Michał Kaczmarek

• Formularze

• Prawa dziecka

• Następna edycja Wolskiej Debaty „Szkoła na straży praw dziecka” za nami.

Doskonaliliśmy umiejętności stosowania Konwencji o prawach dziecka. Świadomość praw może nam służyć na co dzień:) Spotkanie to było także okazją do integracji wolskiego środowiska uczniowskiego.

• Góra Grosza

• Kolejny rok wspieramy Towarzystwo Nasz Dom:)

Cel „Góry Grosza” pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją wrażliwości i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny, wart pielęgnowania i wzmacniania.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 01.11.2021Przekazywanie monet na Urzędy Pocztowe 02.01.2022 do 30.06.2022.

Przyłączcie się do nas!

• Zbiórka datków

• Dla kogo?
        Zespół do obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 2
        ul. Jaktorowska 6 Warszawa
        Zespół przekaże nasze datki dzieciom z konkretnych placówek opiekuńczo - wychowawczych, którymi się opiekuje.

Co potrzebne?
        artykuły chemiczne: płyn do kąpieli, pasta, szczoteczka do zębów, gąbka, szampon do włosów (NIE zbieramy dezodorantów w sprayu)
        słodycze (zapakowane, z długim terminem przydatności)
        przybory szkolne: zeszyty, kredki, długopisy, flamastry, farby, bloki rysunkowe, artykuły papiernicze.
        W związku z obostrzeniami covid - przedmioty muszą być nowe, tzn. w opakowaniu firmowym

Zbiórka do KOŃCA STYCZNIA 2022 r.