• Wsparcie dla uczniów

• Szkoła  Podstawowa nr 26 im. Mirosława Biernackiego w Warszawie zapewnia różnorodne formy wsparcia i wspomagania dla uczniów, którzy potrzebują pomocy w nauce lub rozwiązywaniu swoich dziecięcych, nastoletnich, trudnych, ale ważnych problemów czy dysfunkcji.

Uczniowie mogą liczyć na wsparcie życzliwie nastawionej kadry pedagogicznej, w tym: kierownictwa szkoły, psychologa, pedagoga, pedagogów specjalnych, neurologopedy oraz innych specjalistów.

W placówce organizowane są zajęcia rewalidacyjne i terapii pedagogicznej. Specjaliści pracują znanymi i cenionymi metodami, ciągle wzbogacając swój warsztat pracy i zdobywają coraz to nowe kwalifikacje. Zajęcia logopedyczne i inne terapie prowadzone są często z wykorzystaniem narzędzi interaktywnych. Wkrótce zostanie oddana do użytku sala terapii integracji sensorycznej.

Ponadto w szkole uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą korzystać z indywidualnej ścieżki kształcenia. Szkoła zatrudnia również nauczycieli wspomagających, którzy współorganizują zajęcia dydaktyczne, współpracują z nauczycielami prowadzącymi lekcje i wspierają uczniów w codziennym funkcjonowaniu. W ramach realizacji zaleceń zawartych w IPET organizowane są dodatkowe indywidualne lekcje języka polskiego i matematyki.

Co więcej uczniowie, którzy od niedawna zamieszkują w Polsce, mogą liczyć na dodatkowe zajęcia  z języka polskiego, pozwalające im na doskonalenie swoich umiejętności językowych i lepsze porozumiewanie się z kolegami ze szkoły oraz nauczycielami.