• Informacja o pomocy materialnej dla uczniów w roku szkolnym 2023/2024

• Stypendium szkolne

Dla kogo?

Dla ucznia z rodziny, w której dochód na jednego członka rodziny wynosi do 528 zł (nie wlicza się m.in. 500+).

W jaki sposób się ubiegać?

Złóż wniosek w ośrodku pomocy społecznej w dzielnicy, w której mieszkasz (nie w szkole, jak w poprzednich latach).

Wniosek do pobrania ze strony: edukacja.warszawa.pl, w szkole, ośrodku pomocy społecznej.

Czym jest stypendium szkolne?

To wsparcie finansowe wynoszące miesięcznie od 99,20 zł do 248 zł, będące pokryciem wydatków na:

1. zakup komputera stacjonarnego, laptopa lub tabletu

2. zakup podręczników, które nie są udostępniane nieodpłatnie przez szkołę,       lektur, encyklopedii, innych książek pomocnych w nauce

3. zakup biletów miesięcznych lub kwartalnych uprawniających do korzystania z komunikacji miejskiej

4. pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych i edukacyjnych poza szkołą.

Pamiętaj! Wnioski o stypendium szkolne należy składać do 15 września 2022 r. w ośrodku pomocy społecznej.

Złóż wniosek do 15 września 2022 r. w ośrodku pomocy społecznej

Zasiłek szkolny

Dla kogo?

Dla ucznia, który jest przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego

Wysokość zasiłku szkolnego wynosi do 620 zł

W jaki sposób się ubiegać?

Złóż wniosek w ośrodku pomocy społecznej w dzielnicy, w której mieszkasz. (Uwaga: od tego roku szkolnego szkoły nie przyjmują wniosków o stypendium szkolne).

Więcej informacji:

edukacja.warszawa.pl, w twojej szkole i w ośrodku pomocy społecznej

• Do pobrania