• Lekki tornister

      Dnia 13 września 2012 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Lekki tornister”. Wszyscy uczniowie klas I –III spotkali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć inscenizację w wykonaniu dzieci z klasy II c. Następnie p. A. Liszkiewicz-Pakulska wraz z uczniami dokonała prezentacji tornistrów. Wszyscy mogliśmy obejrzeć różne rodzaje plecaków szkolnych i poznać cechy „zdrowego” tornistra. Pielęgniarka szkolna opowiedziała zebranym o skutkach  noszenia ciężkiego tornistra.
      Druga część akcji odbyła się w salach lekcyjnych. Dzieci pod opieką wychowawców pakowały swoje plecaki szkolne, zwracając szczególną uwagę na ich zawartość. Nauczyciele przeprowadzili wśród uczniów quiz „Co powinno znajdować się w tornistrze?” Wszystkie dzieci mogły zważyć swoje plecaki. Ważenie tornistrów będzie odbywać się raz w miesiącu do końca roku szkolnego. Wyniki są zapisywane w tabeli. W każdej klasie zostanie wyłoniony uczeń z najlżejszym i najcięższym plecakiem.
      Na zakończenie akcji dzieci wykonały prace plastyczne na temat „Pakuję swój tornister”, które wraz z zasadami pakowania tornistra zawiesiliśmy na tablicach przed salami lekcyjnymi.   


      Sprzątanie Swiata
      14.IX.2012 r. nasza szkoła przyłączyła się do corocznej akcji "Sprzątanie Świata".
      Uczniowie klas starszych pod opieką nauczycieli zbierali śmieci na skwerach i podwórkach przy ulicach: Złotej, Żelaznej, Twardej i Platynowej. Klasy młodsze porządkowały boisko szkolne oraz dbały o czystość na terenie szkoły.
      Na szczęście dopisała nam pogoda i mogliśmy w ten symboliczny sposób przyłączyć się do sprzątania najbliższego otoczenia, a okolicznym mieszkańcom przypomnieć naszym działaniem, że warto i należy dbać o nasze wspólne miejsce do życia.
        

      Akcja "Labirynt"
       18 IX 2012 grupa uczniów z klas IV-V wzięła udział w warsztatach artystycznych Akcja Labirynt  2012, które finansowane były przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawę. 
      18 IX 2012 grupa uczniów z klas IV-V wzięła udział w warsztatach artystycznych Akcja Labirynt  2012, które finansowane były przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Warsztaty odbyły się w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia na warszawskiej   Pradze. Głównym celem projektu organizowanego przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich” było zainteresowanie uczniów aktywnością twórczą, eksperymentowaniem, podnoszeniem kompetencji artystycznych szczególnie muzycznych. Nasi uczniowie bawili się w  tworzenie dźwięków, malowali melodię, brali udział w warsztatach tańca nowoczesnego, wyrażali swoje emocje ekspresyjnym ruchem, poznali   instrumenty muzyczne jak również zagrali w zespole pod okiem dyrygenta,  bawili się w  teatralno-muzyczne opowiadanie historii. Ta artystyczna akcja miała za zadanie łączyć  działania twórcze dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz młodych warszawskich artystów. Nasi uczniowie mieli okazję doświadczyć obcowania ze sztuką poprzez zabawę, performance czy improwizacje. Zajęcia zostały wysoko ocenione przez naszych podopiecznych.  
        

      Noc filmowa
      W nocy z 21 na 22 września br. uczniowie klasy V a wraz z wychowawcą p. Rafałem Tyburskim wzięli udział w bardzo nietypowym przedsięwzięciu.

      Po gruntownym przemeblowaniu pracowni językowej  i "przerobieniu" jej na salę "kinowo- sypialnianą", szesnaścioro uczniów rozpoczęło całonocny seans filmowy. Idea nocy z filmami miała na celu popularyzację języka angielskiego, gdyż większość filmów była odtwarzana z oryginalnym lektorem, a także integrację zespołu klasowego w innych, niż tradycyjne szkolne warunki.

      Repertuar był bardzo ciekawy, trafiający w gusta wszystkich uczestników. Najwytrwalsi walczyli ze snem do samego rana :) 

      Mimo iż poranek przywitał nas chłodem i jesienną słotą, wszyscy byli zachwyceni, że mogli spędzić noc w gronie szkolnych przyjaciół. Niektórzy powiedzieli, że mogli by tak zaczynać weekend co tydzień :) Rodzicom również bardzo spodobał się ten pomysł i w pełni go popierają.

      Wszyscy czekają już na kolejną edycję nocy filmowej. :-) 
        

      Wycieczka klas trzecich
      W poniedziałek  8 października klasy trzecie  pod opieką wychowawców wybrały się na wycieczkę do Farmy Iluzji w Mościskach – malowniczej miejscowości położonej w połowie drogi między Warszawą a Lublinem.

      Podróż autokarem rozpoczęliśmy o godzinie 8.00. Mimo dość ponurej pogody, wszyscy mieli doskonałe nastroje. Wokół rozbrzmiewały wesołe rozmowy uczniów, czas dodatkowo umilał nam seans filmowy, który przygotował dla nas kierowca.
      Na miejsce dotarliśmy około godziny 10.00. Położony w zacisznym miejscu, otoczony zewsząd zielenią Park Edukacji i Rozrywki już w pierwszym momencie wywarł na każdym ogromne wrażenie. Zwiedzaliśmy muzeum, w którym na szczególną uwagę zasługiwały unikatowe i niezwykle ciekawe eksponaty z dziedziny optyki i iluzji, m.in.: lustrzany korytarz, szklane hologramy, muzealna wersja efektu Mirascope 3D, iluzja z cieniem, kalejdoskop generujący efekt szklanej planety i wiele innych atrakcji.
      Przewodnik pokazał nam także  Latającą Chatę Tajemnic – budynek sprawiał wrażenie unoszonego z jednej strony przez balony. Już sam jego widok zaparł nam dech w piersiach, a to był jedynie przedsmak tego, co czekało nas w środku. Wewnątrz wszystko było niesamowite, czuliśmy się tam jak po wkroczeniu do zaczarowanego świata: chodziliśmy dziwnie pochyleni, woda pokonywała siłę grawitacji i płynęła do góry, a kule bilardowe same znajdowały drogę do łuz.
      Ogromną atrakcją był również iluzyjny żart Głowa na talerzu. Dzieci ustawiały się w długiej kolejce aby móc ujrzeć swą głowę bez tułowia na zastawie kuchennej. Chociaż może brzmieć to nieco niepokojąco, zabawa była całkowicie bezpieczna. Gwarantujemy, że wszystkie głowy bez uszczerbku wróciły do swoich właścicieli.
      Tuż przy piknikowym polu mieliśmy okazję zobaczyć domek magicznie obracający się w kierunku patrzącej na niego osoby, Krzesło Olbrzyma i Giga Szachy. Największą przyjemność sprawiła jednak uczniom zabawa wWiklinowym Labiryncie i Zatoce Piratów.
        

      Apel o bezpieczeństwie
      „Bądź bezpieczny, bądź uważny!!!” Pod takim hasłem dnia 12 października odbył się apel dla uczniów naszej szkoły.
      Dzieci z klasy IV a przygotowały krótki występ - przypomniały wszystkim o zasadach bezpieczeństwa w drodze do  i ze szkoły. 
      Następnie odbyła się pogadanka na temat " Bezpieczeństwa w sieci". 


      Ślubowanie klas pierwszych
      Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością czeka ono na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. I taki dzień nadszedł 12 października 2012 roku.        
      Wśród zaproszonych na tę doniosłą uroczystość gości byli: Dyrektor szkoły – Paweł Prusik, Wicedyrektor – Beata Ciemięga, kierownik świetlicy – Jolanta Władzińska, kombatanci ze Zgrupowania AK „Chrobry II”, wychowawcy klas pierwszych – Beata Brodala, Małgorzata Łucyk, nauczyciele, rodzice i opiekunowie dzieci oraz przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego.
      Kandydaci na uczniów przez kilka tygodni przygotowywali się do tego święta: poznali prawa i obowiązki ucznia, szkołę i jej pracowników, nowe otoczenie, koleżanki i kolegów. Poznali Ojczyznę i symbole narodowe.
      Aby zostać uczniami Krainy Wiedzy, dzieci zdały egzamin dojrzałości do podjęcia obowiązków ucznia – wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami: rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, odpowiadały na trudne pytania.
      Po egzaminie wszystkie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie zostały pasowane przez Dyrekcję na uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 w Warszawie. Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wręczyli nowym koleżankom i kolegom słodkie upominki i kartki z życzeniami:
       
      „Życzymy Wam, Pierwszoklasiści, ścian kolorowych i ławek zdrowych.
      Wiele hałasu, tylko z radości.
      Życzymy, by sukcesy gościły w zeszytach i w dzienniczku
      U wszystkich dzieci, bez wyjątku od poniedziałku aż do piątku!


      Dzień Nauczyciela
      W godzinach popołudniowych  nauczyciele naszej szkoły oraz pracownicy obsługi i administracji uczcili Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

      Spotkanie było okazją do rozmów o  kondycji  polskiej oświaty, wspomnień z lat minionych i edukacyjnych planów na przyszłość.
      Dyrekcja podziękowała swojej kadrze za  codzienną, mozolną pracę z uczniami  oraz  wręczyła listy gratulacyjne i nagrody 17 najbardziej zasłużonym w ubiegłym roku szkolnym  nauczycielom i wychowawcom świetlicy.
      Kierownictwo szkoły rekomendując nauczycieli do nagród z okazji Święta KEN  wzięło pod uwagę m.in. zaangażowanie kadry pedagogicznej w przygotowanie i organizację Roku Jubileuszowego Szkoły / 85-lecie /. W spotkaniu  wzięli udział zaproszeni goście -Proboszcz Parafii św. Ojca Orione ks. Robert Branicki oraz Kombatanci ze ZGRUPOWANIA CHROBRY II  
      Czytaj całość…
       

      Próbne testy szóstych klas

      Dzisiaj uczniowie najstarszych klas wzięli udział w próbnym sprawdzianie szóstoklasisty. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, taki sprawdzian jest organizowany co najmniej raz w miesiącu.
      Dzięki temu uczniowie mają możliwość zapoznanie się z procedurami pisania testu, utrwalenie dotychczasowej wiedzy oraz wyrównanie zauważalnych braków. 
       

      Zaprzysiężenie SU
      Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego to dobra lekcja demokracji. Kampania wyborcza, hasła wyborcze i kulturalna rywalizacja to elementy, których uczą się dzieci w naszej szkole.
      Dopełnieniem wyboru nowej Rady Samorządu było jej zaprzysiężenie, które odbyło się w dniu 18.10.2012 r. Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego – Dariusz Kosiński, Emilia Smolarczyk i Aleksandra Krysztosiak, złożyli uroczystą przysięgę w obecności Dyrektora naszej szkoły pana Pawła Prusika i Rad Klasowych IV – VI oraz zaproszonych gości: przedstawiciela Rady Rodziców i rodziców członków Rady SU.
      A tak brzmiały słowa przysięgi, odczytane przez opiekuna SU panią Magdalenę Hulak:
      My członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego przyrzekamy: godnie reprezentować szkołę,sumiennie wypełniać obowiązki i pracować dla całej społeczności szkolnej, nie zawieść zaufania koleżanek i kolegów, nie nadużywać uprawnień i postępować zgodnie z kodeksem moralnym.
      Po zaprzysiężeniu Dyrektor pan Paweł Prusik pogratulował Radzie SU i złożył życzenia a Dariusz Kosiński, przewodniczący SU, podziękował za okazane zaufanie, obiecał spełnić swoje postulaty wyborcze i zaprosił Radę Klas IV – VI na pierwsze zebranie.
        

      Zaprzysiężenie MSU
      18 października miało miejsce zaprzysiężenie Małego Samorządu Uczniowskiego. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Wicedyrektor szkoły – Beata Ciemięga, kierownik świetlicy – Jolanta Władzińska, nauczyciele oraz uczniowie klas 1-3.

      Członkowie MSU przybliżyli swoim koleżankom i kolegom na czym polega ich działalność i czym zajmować się będą w roku szkolnym 2012/2013. Przedstawili szeroki wachlarz postulatów, planowanych imprez, konkursów i akcji charytatywnych, które będą nadzorować. Słowa ich uzupełniała ciekawie przygotowana prezentacja multimedialna.
      Najważniejszy moment spotkania stanowiło jednak złożenie przez przedstawicieli Małego Samorządu uroczystej przysięgi. Nastrój powagi i doniosłości chwili udzielił się każdemu – wszyscy powstali i zapadła cisza. Wybrańcy obiecali godnie reprezentować uczniów naszej szkoły, dbać o jej imię i troszczyć się o jej wizerunek, uczciwie sprawować powierzone funkcje, jak najlepiej współpracować z innymi uczniami oraz nauczycielami, szanować wszystkich pracowników szkoły.
      Na zakończenie, zaprzysiężeni przypomnieli zgromadzonym, że atmosfera w szkole zależy od wszystkich. Zachęcali uczniów do zgłaszania wszelkich pomysłów, dotyczących życia Szkoły Podstawowej nr 26, opiekunom Małego Samorządu Uczniowskiego.
        

      Próbna ewakuacja
      W dniu 26.10.2012 w naszej szkole o godz. 9.00 przeprowadzona została próba ewakuacyjna pracowników i uczniów, na wypadek zagrożenia pożarowego. Obserwatorami ewakuacji byli funkcjonariusze Straży Pożarnej. Ewakuacja szkoły została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi procedurami. Koordynatorem był pedagog szkolny p. Wierzchowski. Do szkoły przybyła funkcjonariusz policji p. Agnieszka Makowska, która zapoznała się z sytuacją uczniów w zakresie bezpieczeństwa i przeciwdziałania przemocy rówieśniczej.


      Ekologia na sportowo
      30.10.2012 r. odbył się w naszej szkole „Piknik ekologiczny na sportowo”, zorganizowany przez panią Magdalenę Hulak, przy współpracy z DSU. 
      Tematem przewodnim były plastikowe nakrętki po różnego rodzaju napojach, które powinny być przekazywane do recyklingu. Zorganizowano wyścigi rzędów z podziałem na dwie grupy wiekowe: klasy 0 – I i II – III. Wśród klas 0 – I wygrała klasa 1a a wśród klas II – III klasa 3a.     
      Wielkie brawa!!! Dla kibiców za doping również!!!
      Szczególne podziękowania za nieocenioną pomoc dla DSU. Dzięki Wam małolaty odważniej poruszały się między pachołkami i szybciej mogły zrozumieć, o co chodzi z tymi plastikowymi nakrętkami. Prosimy o więcej każdego dnia.
        

      Piknik ekologiczny
      30 października 2012 r. zgodnie z jesienną tradycją, odbył się w naszej szkole coroczny „Piknik ekologiczny”.
      Hasłem tegorocznej imprezy były „Barwy jesieni”. Celami pikniku było między innymi kształtowanie postaw proekologicznych, kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie, kształtowanie umiejętności pracy w zespole i integrowanie zespołu klasowego, rozwijanie percepcji plastycznej uczniów oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Najważniejszym zadaniem postawionym klasom było zorganizowanie pikniku klasowego. Klasy miały przygotować przekąski piknikowe składające się ze zdrowych produktów oraz zadbać o atmosferę pikniku. Wśród klas czwartych pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła klasa IV B pod opieką wychowawcy p. Barbary Grabowskiej. Poza zdrowym jedzeniem dzieci przygotowały sztuczne ognisko, jesienne dekoracje, a śpiewem i grą na gitarach stworzyły wspaniałą atmosferę integrującą zespół klasowy. Wśród klas starszych pierwsze miejsce zajęła klasa V B pod opieką wychowawcy p. Marzeny Szateckiej.
      Prawdziwy piknik nie odbyłby się bez zabaw ruchowych. W tej konkurencji wśród klas czwartych pierwsze miejsce zajęła klasa IV A, których wychowawcą jest p. Danuta Góral, a wśród klas starszych bezkonkurencyjna była klasa VI A pod opieką wychowawcy p. Iwony Chruściel.
      Tegoroczna aura nie pozwoliła, by nasz piknik odbył się na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że przyszłoroczna impreza będzie prawdziwym piknikiem pod chmurką, w otoczeniu przyrody.
        

      Wycieczka do pizzerii Dominium
      W środę 31 października 2012 uczniowie klasy IV „b” i IV „c” odwiedzili Dominium Pizza. .
      Podczas spotkania poznaliśmy historię pizzy, zobaczyliśmy jak  przebiega proces jej produkcji. Mogliśmy podziwiać żonglującego ciastem Pizzera, dobrać sobie ulubione dodatki do pizzy i … rozkoszować się pysznym smakiem. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom „Pizzera” i prezenty


      Koszykówka na Woli
      Pod koniec października, dziewczynki i chłopcy z naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wola w mini piłce koszykowej. Po zaciętych walkach i wspaniałej grze chłopcy zdobyli medal brązowy (miejsce III), a dziewczynki w meczu finałowym wywalczyły "srebro" (miejsce II). Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!


      Pokaz zapaśniczy
      W piątek 09 listopada do naszej szkoły zawitali goście z klubu zapaśniczego Legia. Jednym z nich jest absolwent naszej placówki: Patryk Boniecki.

      Oto kilka słów Patryka o sobie i klubie:
      Trenuje w Legii Warszawa 1926, klubie, który istnieje 85 lat i wychował wielu wybitnych zawodników m.in.
      dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego Andrzeja Wrońskiego, Mistrza Olimpijskiego Włodzimierza Zawadzkiego oraz V-ce Mistrza
      Olimpijskiego Jacka Fafińskiego. Na zajęcia przychodzę od pięciu lat. Moim pierwszym trenerem był Mariusz Stępień, a obecnie Xawery
      Biederman. Startuję w kategorii wagowej do 85 kg. Mogę pochwalić się zdobyciem tytułu Mistrza Polski w 2011 i 2012, zdobywca Pucharu Polski 2011 i 2012 r, M-wy Mistrz Polski 2012 oraz wygrane turnieje w Danii oraz Serbii. Największym sukcesem jest zdobycie w lipcu tego roku w Katowicach tytułu V-ce Mistrza Europy Kadetów.

      Zawodnicy, w czasie krótkiego pokazu,  pokazali kilka ciekawych chwytów zapaśniczych. Zaprezentowali także swoje nietuzinkowe umiejętności siłowe. Na koniec każdy mógł zadawać pytania, których nie było końca.

      Jako szkoła, jesteśmy dumni, że nasz wychowanek osiąga sukcesy na arenach całego świata. Mam nadzieję, że w ślady Patryka pójdą kolejni. 
      Samemu Patrykowi życzymy samych złotych medali, a przed wszystkim tych olimpijskich !!! :)


      Wycieczka do NBP
      W piątek 9 listopada br.  klasy IV „b” i IV „c” pod opieką wychowawców wybrały się 
      na wycieczkę do Narodowego Banku Polskiego. Dzieci miały okazję, aby z bliska zobaczyć czym zajmują się pracownicy  tej instytucji oraz jakie zadania ma do spełnienia ta ważna dla kraju placówka.
      Najpierw pani przewodnik zapoznała nas z krótką historią pieniądza na świecie i w Polsce, następnie przedstawiła rolę i funkcję NBP. Wyposażeni w taką niezbędną wiedzę wyruszyłyśmy dalej. Zwiedzanie pomieszczeń bankowych rozpoczęliśmy od biblioteki , w której mieszczą się ogromne zbiory książek i gazet branżowych. Następnie udaliśmy się 
      do sali, gdzie znajduje się bogata i bardzo ciekawa kolekcja monet . Zaprezentowane monety to dawne środki płatnicze o różnych nominałach oraz monety okolicznościowe. Obejrzeliśmy również wystawę numizmatyczną poświęconą Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.
      Podczas naszej wizyty w NBP mieliśmy okazje do zapoznania się z metodami sortowania monet w banku , sposobami rozpoznawania banknotów fałszywych. Odbyliśmy  błyskawiczne szkolenie jak można rozpoznać  prawdziwość banknotów, przyglądaliśmy się zabezpieczeniom, znakom wodnym, badaliśmy fakturę banknotu w wybranych miejscach. Zdobyta wiedza na pewno przyda nam się w przyszłość . Na koniec każdy mógł wymienić 2 zł na monetę okolicznościową . 
      Wycieczka ta bardzo nam się podobała jak również wzbogaciła naszą wiedzę z zakresu bankowości i przedsiębiorczości. Zajęcia edukacyjne w NBP dostarczyły nam cennych informacji o historii BANKU CENTRALNEGO w POLSCE, jego zadaniach i roli w systemie bankowym oraz o historii powstania pieniądza na świecie i w Polsce.
        

      Święto Niepodległości
      11 Listopada- to już 94 rocznica Odzyskania Niepodległości. Jak co roku ten dzień był szczególnie uroczyście obchodzony w naszej szkole.

      Uczniowie klas piątych i szóstych pod kierunkiem p. Iwony Cichockiej, p. Iwony Chruściel i Małgorzaty Dębińskiej- Kapsiak, przedstawili w niezwykle wzruszających scenach historię naszego kraju od czasów rozbiorów do momentu odzyskania przez Polskę niepodległości.
      Wspaniałą dekorację i stroje adekwatne do epoki przygotowała p. Anna Żelechowska.
      Na tę uroczystość Samorząd Szkolny zaprosił kombatantów ze Zgrupowania AK Chrobry II.
      Uczniowie uczestniczący w apelu z zainteresowaniem i skupieniem obserwowali sceny z życia naszego kraju.
      Na koniec były gromkie brawa i łzy wzruszenia. Nasza szkoła wie, jak obchodzić ten szczególny dzień
        

      Dzień Dobrego Jedzenia

      16 listopada b.r., już po raz piąty, obchodziliśmy Dzień Dobrego Jedzenia. 
      Tym razem świętowaliśmy pod hasłem „Drugie śniadanie w szkole”. Drugie śniadanie to bardzo ważny posiłek - dostarcza energii, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania dzieci, zwłaszcza w wieku szkolnym. Był konkurs, kolorowe kramy ze zdrową żywnością, grupowe przygotowywanie kanapek, sałatek i oczywiście wspólna degustacja. Uczniowie starszych klas obejrzeli przedstawienie pt: „Wiem, co jem. Jem drugie śniadanie” w wykonaniu Samorządu Uczniowskiego. Przedstawienie przygotowała pani Magdalena Hulak. Można je zobaczyć na facebook na stronie SU. Zapraszamy.
        

      "Gdzie są kwiaty z tamtych lat"
      20 XI 2012 szkolny chór „Miedziane Nutki”  wziął udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej „Gdzie są kwiaty  z tamtych lat”.
       Organizatorem konkursu był młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów przy współudziale Dzielnicy m.st. Bemowo oraz Wojskowej Akademii Techniczne w Warszawie. Konkurs odbył się na dużej scenie Wojskowej Akademii Technicznej i wzięły w nim udział chóry z podstawowych szkół warszawskich, z gimnazjów oraz szkół średnich. Jakie wypadł nasz chór w tym festiwalu polskiej pieśni patriotycznej?.... Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w   zakładce naszej strony osiągnięcia artystyczne.
        

      " Nie ma dzieci - są ludzie"
      23.11. 2012 w naszej szkole odbyły się miniwarsztaty rozpoczynające cykl spotkań psychoedukacyjnych  "Nie ma dzieci - są ludzie". Cykl zainspirowany hasłem głoszonym przez Janusza Korczaka - patrona ubiegłego roku szkolnego - ma na celu poruszenie najbardziej istotnych problemów związanych z tematyką szeroko pojętej przemocy, z którą dziecko może spotkać się w szkole, w domu bądź w innych okolicznościach życia codziennego. 

      Pierwsze miniwarsztaty były wprowadzeniem dzieci w temat przemocy. Dzięki wizualizacji, jaką zastosowano podczas zajęć (fragmenty filmów i spotów zaczerpniętych z kampanii reklamowych poruszających problem przemocy) dzieci miały szansę głębiej dotknąć omawianego problemu.  Podczas pracy w grupach dowiedziały się:
      - czym jest przemoc i w jakich formach może się objawiać'
      - jakie są symptomy przemocy stosowanej wobec dzieci w domu przez dorosłych 
      - jak reagować na przemoc stosowaną wobec innych, a której my sami jesteśmy świadkami
      - jakie są konsekwencje przemocy, zarówno dla jej ofiar, jak i sprawców oraz niereagujacych świadków.

      Wysoka aktywność dzieci w trakcie zajęć, ich świadomość niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą chowanie swoich emocji wyłącznie w czterech ścianach własnego wnętrza, a także skutków obojętności na krzywdę innych ludzi oraz "krycia sprawców przemocy" oznacza, że problem ten nie jest im obcy i chcą mu przeciwdziałać. 

      W najbliższej przyszłości odbędą się kolejne zajęcia z cyklu, poświęcone cyberprzemocy, 
      a w nowym roku kalendarzowym zapraszamy rodziców na warsztaty poświęcone problemowi przemocy występującej w procesie wychowawczym.


      Otrzęsiny klas IV
      W dniu 27.11.2012 r. odbyły się otrzęsiny klas czwartych. Organizatorem był Samorząd Uczniowski i uczniowie klas szóstych. Celem ogólnym była integracja uczniów klas czwartych z uczniami starszych klas.
      W tym dniu klasy czwarte poddano kilku próbom, po których stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności: rysowanie portretu swojego wychowawcy, wypicie mleka w jak najkrótszym czasie, pytania związane z życiem szkoły, sprawdzenie umiejętności wokalnych i słuchowo-ruchowych, reklama wylosowanego rekwizytu i znalezienie dla niego ciekawego zastosowania. Ostatnią konkurencją była konkurencja dla ucznia i wychowawcy. Zadanie polegało na nakarmieniu ucznia serkiem z zamkniętymi oczami.
      Tytuł Super klasy otrzymała klasa IV B. Wielkie brawa!!! Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowy puchar i dyplomy dla wszystkich klas czwartych, a Ola Krysztosiak i Emilka Smolarczyk z Rady SU wręczyły nagrodę rzeczową dla Super Klasy.
      Na ostatni punkt Otrzęsin, na dyskotekę, zaprosili prowadzący imprezę Agnieszka Zakrzewska i Darek Kosiński. Więcej na portalu Samorządu Uczniowskiego SP-26.


      Dotyk Afryki
      W dniu dzisiejszym do naszej szkoły zawitali niezwykli goście... Na comiesięczny koncert muzyczny przybyli muzycy z dalekiej Afryki. Pełni werwy i rzadko spotykanej spontaniczności oczarowali zarówno naszych uczniów, jak i nauczycieli. W bardzo interesujący sposób przedstawili główne cechy muzyki na afrykańskich bębnach, zwanych również potocznie "bongosami" 
      Prowadzący pokaz świetnie dogadywał się z publicznością. Rozśpiewane i roztańczone dzieci nie chciały wychodzić z hali. Podczas koncertu mogli sami także spróbować swoich sił na egzotycznych instrumentach. Mamy nadzieję, że nasi przyjaciele odwiedzą nas w niedalekiej przyszłości. :-)


      Piknik świąteczny
      W dniu 11 grudnia w naszej szkole odbył się Piknik świąteczny. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali prezentację tradycji bożonarodzeniowych w róznych krajach. Prezentacja miała na celu poznanie zwyczajów świątecznych losowanych wcześniej krajów. Odbył się konkurs na najlepiej przygotowaną dekorację wylosowanego kraju, zwycięzcą została klasa IV b - gratulujemy...


      Kawiarenka Samorządu Uczniowskiego dla SOS Wioski Dziecięce.
      W dniu 11 grudnia b.r. Samorząd Uczniowski, uczniowie klasy VI a oraz ich rodzice, idąc za przykładem Anny Muchy i Macieja Musiała, zaangażowali się w pomoc podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Była choinka, pyszne ciasta, kawa i herbata a w tle piękne pastorałki. Liczyło się każde, nawet najmniejsze wsparcie, które przeznaczono na pomoc opuszczonym i osieroconym dzieciom. Dziękujemy darczyńcom.
      Więcej na stronie samorządu uczniowskiego na Facebook.


      Czym jest cyberprzemoc? - warsztaty
      W dniu 14 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty dla klas IV - "Czym jest cyberprzemoc? Zajęcia miały za zadanie zwiększyć świadomość skutków przemocy, nauczyć zachowań alternatywnych oraz interweniowania w sytuacjach, gdy przemoc już zaistniała. Podkreślają skutki przemocy psychicznej w internecie, które dzieciom trudno zauważyć.  Warsztat uczy bezpiecznego korzystania z Internetu. W oparciu o elementy multimedialne i aktywne metody pracy uświadamia uczniom zagrożenia związane z ujawnianiem swoich danych osobowych oraz spędzaniem dużej ilości czasu przed komputerem. Uczniowie dowiadują się czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić. 
      Konkurs- Poezja Juliana Tuwima
      To był niebywały sukces naszych uczniów... 15 listopada 2012 roku po raz kolejny braliśmy udział w Dzielnicowym Konkursie poezji Juliana Tuwima i znów uczniowie naszej szkoły wywalczyli miejsca na podium oraz wyróżnienia. Tryumfowała uczennnica klasy VIa- Elżbieta Piechowicz. "Pan Tralaliński" w jej wykonaniu zachwycił komisję sędziowską oraz tych, którzy mieli okazję wysłuchać tej niezwykłej recytacji.
      Wielkie uznanie zdobyły też zwyciężczynie kolejnych nagród:

      - Karolina Biesiekierska kl. III b ( II miejsce wśród dzieci młodszych) za wiersz "Słówka i słufka"

      - Joanna Wieczorek kl. VIa ( III miejsce w kategorii kl. 4-6) za "Lokomotywę"

      Wyróżnienie zdobyła Agnieszka Zakrzewska z kl. VIa.

      Jesteśmy pełni uznania dla tych niezwykłych dziewcząt; kto wie może za kilka lat któraś z nich wybierze karierę aktorską...
        

      "Moje Betlejem"
      Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dzielnicowym konkursie plastyczno- technicznym "Moje Betlejem" Zadaniem uczniów było stworzenie, z naturalnych materiałów, makiety szopki bożonarodzeniowej.
      17 XII 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 148 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom tegoż konkursu. Uroczystość uświetnił występ zespołu teatralnego oraz koncert kolęd.

      Nasi uczniowie:
      Klaudia Przybylska z klasy 6a
      Mikołaj Machnio z klasy 4b,
      zdobyli pierwsze miejsca !!!

      Aleksander Bielak z kl. 6b oraz Joanna Nosal z kl. 1b otrzymyali wyróżnienia.

      Wszystkim uczniom serdeczenie GRATULUJEMY !!!
        

      Jasełka bożonarodzeniowe
      W dniu 20 grudnia odbyły się Jasełka bożonarodzeniwe. Przygotowania do tego nastrojowego przedstawienia zaczęły się już kilka dni wcześniej. Aktorzy z klasy IV a pod kierunkiem siostry Cecylii Dudzik i Krystyny Matuszewskiej oraz  p. Małgorzaty Dębińskiej pilnie przygotowywali się do swoich ról. Efekt ich pracy był znakomity. W czasie przedstawienia widzowie zostali wprowadzeni w wspaniały świąteczny klimat. Była choinka, rodzina dzieląca się opłatkiem,  no i oczywiście nowonarodzony Syn Boży z Marią i Józefem. Chór anielski wykonywał kolędy, które bardzo chętnie były śpiewane przez wszystkich. Każdemu chyba zakręciła się łezka w oku.

      Z okazji zbliżających się dni, życzymy wszystkim: zdrowych, pogodnych, przepełnionych miłością i rodzinnym ciepłem Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku !!! 
       

      Zawody w szczypiorniaka
      Koniec grudnia to wysokie osiągnięcia sportowe chłopców i dziewcząt. Jak co roku braliśmy udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wola w piłce ręcznej. 
      Chłopcy doszli do finałów tracąc tylko jedną bramkę podczas kilku meczy, a sami zyskując dziesięć. Mimo czterech rzutów karnych, niezawodny bramkarz Paweł Ławecki obronił aż trzy. Mecz finałowy po 20u minutach gry zakończył się naszym zwycięstwem wynikiem 7:5. Dzięki temu chłopcy zdobyli złoto w dzielnicy i będą dalej reprezentować szkołę na mistrzostwach Warszawy.
      Dziewczynki po zaciętych walkach zdobyły srebro. Ich mecz finałowy został okrzyknięty najbardziej emocjonującym widowiskiem sportowym na przestrzeni kilku lat. Gra obu drużyn była tak wyrównana, że wynik nie został rozstrzygnięty nawet po dogrywce. Zgodnie z regulaminem odbyła się seria rzutów karnych, po których nadal trwał remis. Kolejne rzuty karne i… przegrywamy jedną bramką. Łzy rozpaczy naszych zawodniczek mieszały się z okrzykami radości przeciwnika. Jednak wszyscy szczerze gratulowali naszej drużynie, kibice, koledzy ze szkoły oraz nauczycielki WF. Dla nas dziewczyny jesteście zwycięzcami. Bardzo ciężko pracowałyście na swój sukces, walczyłyście do samego końca. Społeczność szkolna jest z Was dumna!
        

      Adwentowy dzień skupienia
      W 19.12.2012r. w parafii św. A. Orione dzieci uczestniczyły w adwentowym dniu skupienia, ktory poprowadził ks. Andrzej Mikołajczyk karmelita. W swoim kazaniu zachęcił dzieci do dzielenia się z innymi.


      Bywają takie lekcje...
      Bywają takie lekcje… pięć godzin nauki, ale też pięć godzin wspaniałej zabawy.
      To pierwsza tak długa lekcja języka polskiego w naszej szkole, dzięki której prowadzące p.Cichocka i p.Chruściel omówiły całą lekturę i która dostarczyła biorący w niej uczniom kl. VI a i VI b wielu niezapomnianych emocji.
      Praca w zespołach 5-osobowych pobudziła do zdrowej rywalizacji a efekty pracy uczniów w postaci prac plastycznych i literackich można było podziwiać na specjalnie do tego przygotowanych tablicach i arkuszach.
      W środowy Maraton z lekturą Opowieść wigilijna zaangażowani byli też nauczyciele innych przedmiotów: muzyki, plastyki, języka angielskiego.
      Uczniowie pracowali prężnie i z wielkim zapałem a pięć godzin zajęć minęło jak jedna chwila.


      "Ortografia na medal"
      Piątego stycznia 2013 roku odbył się dzielnicowy etap konkursu ortograficznego "Ortografia na medal", w którym brali udział uczniowie ze szkół w dzielnicy Woli, w tym troje z naszej szkoły Reprezentowali nas: Konrad Kruk, Adam Rydzewski i ja Aleksandra Piekarzewicz. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów. Konkurs odbył się w SP 222.
      Dyktando było trudne. Rzadko używane wyrazy występowały częściej niż znaki interpunkcyjne. Nie było nawet czasu na zastanawianie się. Z treści opowiadania niewiele dało się zapamiętać, ale wyrazy takie jak: "piegża", czy "gżegżółka" do dziś kołaczą mi się po głowie.
      Myślę, że dzięki takim konkursom lepiej poznajemy język, którego używamy na co dzień, a także uczymy się wiele nowego. Sama nie wiem, jak to się stało, że mimo takie stopnia trudności, udało mi się zdobyć III miejsce i dzięki temu przeszłam do kolejnego etapu.
      Czy znajdzie się osoba, która w ostatnim etapie napisze dyktando bezbłędnie? Zobaczmy...

        
      Jasełka w parafii św. Aloizego Orione
      W uroczystość Objawienia Pańskiego tj. 6 stycznia na zaproszenia ks. Proboszcza Roberta Branickiego, uczniowie naszej szkoły wystąpili w kościele z przedstawieniem "Wigilijny wieczór" Oprawę muzyczną wykonał chór "Miedziane Nutki" i grupa dzieci pod kierunkiem p. Kozłowskiej, która ubarwiła spektakl brzmieniem gitary.
      Nasze przedstawienie wprowadziło w kościele rodzinną, ciepłą atomosferę. Oklaskom nie było końca. W nagrodę ks. Proboszcz zaprosił nas na świąteczne ciastko
        

      Bezpieczene ferie
      "Bezpieczne ferie"  pod takim hasłem dnia 23 stycznia odbył się apel dla uczniów klas starszych. Panie Kobak i Góral przygotowały specjalną prezentację na temat bezpieczeństwa podczas zimowych dni wolnych od szkoly.
      Następnie odbyła się pogadanka na temat " Bezpieczeństwa w sieci". 
       

      Srebro siatkarek
      16 stycznia 2013 roku reprezentacja dziewcząt naszej szkoły  wzięła udział w XIII Otwartym Turnieju w Piłce Mini Siatkowej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, który zorganizowano w Gimnazjum Nr 46.
      Siatkarki zajmując drugie miejsce, odniosły duży sukces, zwłaszcza, że grały  bez czołowej zawodniczki. Nasz zespół uległ tylko drużynie SP Nr 222. Teraz liczymy na rewanż podczas Mistrzostw Dzielnicy w siatkówce, które odbędą się po feriach zimowych.
      Podsumowanie I semestru
      Dzisiejszy dzień zaczął się spotkanie uczniów klas 4-6 z Dyrektorem oraz nauczycielami... W spotkaniu, które miało charakter bardzo integracyjny, Pan Dyrektor podsumował kończący się właśnie semestr. Przedstawiając wyniki klasyfikacji gratulował uczniom wyróżnionym oraz wręczał pamiątkowe nagrody i dyplomy wszystkim którzy w jakiś sposób zaistnieli w środowisku szkolnym. Upominki otrzymali laureaci konkursów szkolnych i pozaszkolnych, członkowie Samorządu Uczniowskiego, uczniowie zaangażowanie w życie szkoły, a także osoby które miały 100% frekwencję.
      Na koniec Pan Dyrektor w imieniu swoim, jak i wszystkich nauczycieli, życzył zebranym śnieżnych i mroźnych ferii, a także jeszcze wyższych ocen na koniec roku szkolnego.

      Dyskoteka karnawałowa kl. IV-VI
      Pod koniec pierwszego semestru Samorząd Uczniowski zorganizował uczniom klas starszych dyskotekę karnawałową pod hasłem "Gangman Style"... Motywem przewodnim zabawy był znany z Internetu utwór koreańskiego wykonawcy "PSY" W czasie dyskoteki przeprowadzono także konkurs na najlepszy taniec w stylu "gangnam", a biletem wstępu były ciemne okulary.
      Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i świetnie przygotowali się do rywalizacji. Wybrano trójkę najlepszych, którzy świetnie odwzorowali taniec. 
      Trzeba również nadmienić, że przez cały czas trwania dyskoteki, wszyscy znakomicie się bawili. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele :)

      Bezpieczene ferie- klasy 0-3
      Przed feriami zimowymi przypominamy wszystkim uczniom o bezpieczeństwie w czasie zabaw i wypoczynku poza szkołą i domem.  W tym roku oprócz apelu poświęconemu bezpieczeństwie przedstawiono również wszystkim uczniom laureatów konkursów szkolnych i pozaszkolnych. Dyplomy i wyróżnienia otrzymali wszyscy Ci, którzy zajęli premiowane miejsca w konkursach, zawodach sportowych oraz brali udział w licznych akcjach charytatywnych. Apel i przedstawienie nt. bezpieczeństwa  przygotowali uczniowie klasy III b oraz 0a pod okiem p. Recz i p. Gąsiorowskiej. 
        

      Zima w mieście 2013
      Podczas ferii zimowych od 28 stycznia do 8 lutego 2013 roku w naszej szkole organizowana była akcja „Zima w Mieście 
      Uczniom zaoferowano bogaty program zajęć rekreacyjno – sportowych, edukacyjnych i kulturalnych.
      Uczniowie uczestniczyli pod opieką wychowawców w zajęciach czytelniczych, teatralnych, tanecznych i plastycznych w wolskich bibliotekach oraz domach kultury. Oglądali zwierzęta w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, zwiedzali Stadion Narodowy, a także ekspozycje muzealne w Muzeum Woli, Muzeum Narodowym i Muzeum Ewolucji.
      Wizyta w Centrum Nauki Kopernik stała się okazją do eksperymentowania, badania i poznawania poprzez zabawę praw fizyki.
      Dzieci oglądały nowości filmowe oraz bawiły się w Centrum Zabawy „Kolorado”. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności pływackie podczas zajęć na Pływalni „Foka”, a w Akademii Tańca Sulewscy rozwijali umiejętności taneczne.
      Zimowa aura sprzyjała żywiołowym zabawom na śniegu.
       

      Mistrzostwa Woli w mini siatkówce
      Semestr drugi rozpoczęliśmy od sukcesów sportowych..............
      Każdego roku nasza szkoła bierze udział w jednych z ważniejszych dla nas zawodów – Mistrzostwach Dzielnicy Wola w mini piłce siatkowej. Od kilku lat zajmujemy wysokie miejsca w tej dyscyplinie. Gra odbywa się do dwóch wygranych setów (w eliminacjach i ćwierćfinałach do 15 pkt, w półfinałach i finałach – do 25 pkt). 
      Również w tym roku nie zawiedliśmy  Po zaciętych walkach zdobyliśmy złoto i srebro; szczęśliwi zawodnicy z dumą wracali do domów z zawieszonymi na piersiach medalami.
      I miejsce – chłopcy
      II miejsce – dziewczynki
      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
        

       Złota sztafeta" łyżwiarek
      Po raz pierwszy w historii naszej Szkoły reprezentacja dziewcząt zdobyła złoto w Mistrzostwach Dzielnicy Wola w „Błękitnej sztafecie”. Chociaż łyżwiarstwo od kilku lat jest naszą mocną stroną, to w tym roku nasze dziewczęta  okazały się niepokonane w każdej z konkurencji: jeździe przodem, jeździe tyłem, slalomie.
      Zatem pełni nadziei czekamy na ich start w Mistrzostwach Warszawy i… życzymy „połamania łyżew”!
       

      Warsztaty aktorskie dla najmłodszych
      19 lutego uczniowie klas 0a, 0b, 1a i 1b wzięli udział w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Igora Obłozę. Aktor pokazał dzieciom na czym polega praca w teatrze, uczył dzieci jak należy pracować by stworzyć sztukę teatralną. Ukończeniem zajęć było wystawienie sztuki „Rzepka” wg Juliana Tuwima. Zajęcia z aktorem stały się doskonałą zabawą a mali uczniowie byli zachwyceni.  
      Zapraszamy do galerii, gdzie możecie Państwo obejrzeć zdjęcia z zajęć.
      Ku czci Żołnierzy Wyklętych 1944-1956 - spotkanie z Żołnierzami AK
       1 marca 2013 obchodzony jest Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Zgrupowania Chrobry II. Kombatanci w rozmowie z uczniami klas 6 opowiedzieli o żołnierzach, uczestnikach walk o całkowitą niepodległość naszej Ojczyzny w latach 1944-1956.
      Bohaterowie podziemia antykomunistycznego, dla których wolność przyniesiona na ostrzach sowieckich /radzieckich / bagnetów była tylko zamianą jednego okupanta Polski / III Rzeszy w latach 1939-1945,  na drugiego / ZSRR .  Żołnierze m.in AK przelewali krew w walce i oczekiwali wolności dla naszej Ojczyzny.
      Panowie Jerzy Zakrzewski i Janusz Walędzik / były uczeń naszej szkoły w latach  /1926-1944 / opowiedzieli dzieciom o sowieckich łagrach, gdzie Polacy umierali z głodu, chorób i od  katorżniczej pracy. Przybliżyli uczniom metody represji i prześladowań stosowanych na AK-owcach przez polską służbę bezpieczeństwa w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX w.
      Kombatanci bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci m.in. dotyczące codziennego życia w okupowanej Polsce, Warszawie, o walce z Niemcami podczas Powstania 1944, także o trudnych czasach PRL.  Panowie bardzo wysoko ocenili poziom merytoryczny pytań jakie zadali nasi uczniowie. 
      Jesteśmy dumni, iż w naszej szkole od wielu kultywujemy tradycje patriotyczne i wychowujemy dzieci w duchu poszanowania dla Kombatantów, Powstańców i tragicznej historii naszego kraju.  Kontakt z byłymi  Żołnierzami AK  łączy pokolenia i pozytywnie wpływa na wychowanie młodych ludzi.
      Kombatanci przyjęli zaproszenie na kolejne spotkanie z dziećmi  m.in. z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy wybuchu Powstania 1944.


      Dzień Promocji Szkoły
      28 lutego 2013 roku w naszej placówce odbył  się  „Dzień Promocji Szkoły”. W tym dniu gościliśmy młodych kandydatów na uczniów oraz ich rodziców.
      Zgromadzonych przywitał Dyrektor Szkoły – p. Paweł Prusik. Obecni byli także: Wicedyrektor – p. Beata Ciemięga, kierownik świetlicy – p. Jolanta Władzińska, psycholog i pedagog szkolny oraz cała kadra nauczycielska.
      Spotkanie rozpoczęło się od pokazów akrobatycznych w wykonaniu dzieci z klas sportowych. Uczniów przygotowali do tego występu trenerzy UMAKS-u, tj. p. Jolanta Górska, p. Krzysztof Kosiński oraz p. Magdalena Hulak. Pod kierownictwem p. Remigiusza Zackiewicza, swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi siatkarze.
      Zebrani rodzice mogli obejrzeć prezentację multimedialną „Nasza szkoła” dotyczącą organizacji pracy placówki oraz przedsięwzięć, akcji i projektów przez nią podejmowanych, a  także zapoznać się z szerokim wachlarzem zajęć dodatkowych i ofertą świetlicy. Psycholog szkolny – p . Weronika Kobak – przekazała wszystkim informacje na temat dojrzałości szkolnej oraz predyspozycji psychomotorycznych dziecka sześcioletniego.
      Podczas spotkania nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników. Uczniowie klas starszych przygotowali wspaniałe przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Inscenizacja ta zachwyciła widzów. Świetna gra aktorów, ich zaangażowanie oraz perfekcyjna dbałość o szczegóły wywołały entuzjastyczną reakcję publiczności. Nad całością projektu teatralnego czuwały – p. Iwona Cichocka oraz p. Iwona Chruściel. Scenografię i kostiumy przygotowała p. Anna Żelechowska, a oprawą muzyczną zajmowała się  p. Justyna Uchrońska.
      Na zakończenie tej części spotkania, zgromadzeni goście zostali zaproszeni do zwiedzania sal lekcyjnych,  pracowni przedmiotowych, biblioteki. Rodzice mieli okazję porozmawiać z nauczycielami i uzyskać odpowiedzi na szereg  nurtujących ich  pytań z zakresu m.in.:  pracy z dzieckiem sześcioletnim w pierwszej klasie, adaptacji w warunkach szkolnych, przygotowania naszej szkoły na przyjęcie dzieci najmłodszych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli przybyłym gościom ulotki informacyjne.
      Uczestnicy „Dnia Promocji Szkoły” wysoko ocenili jego wartość merytoryczną oraz walory organizacyjne.


      Kopciuszek
      1 marca 2013 roku szkolna grupa teatralna zaprezentowała całej społeczności uczniowskiej przedstawienie pt. „Kopciuszek”.
      Nad przebiegiem inscenizacji czuwały: p. Iwona Cichocka oraz p. Iwona Chruściel.Scenografię i kostiumy przygotowała p. Anna Żelechowska, oprawę muzyczną zaś – p. Justyna Uchrońska.
      Świetna gra młodych aktorów,zaangażowanie i perfekcyjna dbałość o szczegóły spowodowały: ogromne zainteresowanie widzów, zachwyt,a niekiedy łzy wzruszenia. Widzowie nagrodzili burzą oklasków aktorów i panie odpowiedzialne za przygotowanie. Najmłodsze dzieci długo jeszcze przeżywały poszczególne sceny z przedstawienia. Z niecierpliwością czekamy na nową odsłonę naszych artystów.
        

      Rekolekcje wielkopostne
      W dniach 4 i 5 marca 2013 roku w parafii Św. Alojzego Orione odbyły sie rekolekcje wielkopostne dla dzieci z naszej szkoły Spotkania odbywały się w dwóch grupach:

      kl. 0-III godz. 9.00
      kl. IV-VI godz. 10.30

      Rekolekcje prowadził ks. Michał Nowak z Lublina. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniach i Liturgii Mszy Św.
      Kwiaty złożone na ręce ojca rekolekcjonisty były wyrazem podziękowania i jednocześnie zaproszeniem na przyszły rok.


      IV edycja Dzielnicowej Konferencji dla Rodziców dzieci 6-letnich
      W dniu 7 marca 2013  w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Miedzianej 8
      odbyła się  już po raz  IV  edycja  Dzielnicowej  Konferencji  dla  Rodziców  dzieci 6-letnich 
      Spotkanie kadry pedagogicznej z Rodzicami miało charakter panelu  dyskusyjnego . 
      W  IV edycji  Konferencji  wzięli  udział  pracownicy wolskiej oświaty – m.in. przedstawiciele MEN,  MKO, władze Dzielnicy, dyrektorzy szkól podstawowych i przedszkoli, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele pracujący z dziećmi sześcioletnimi oraz ich Rodzice/ opiekunowie– reprezentanci Rad Rodziców poszczególnych przedszkoli naszej Dzielnicy .
      Moderatorami spotkania po raz czwarty byli dyr. SP nr 221 p. Beata Urbanek - Żywica oraz gospodarz szkoły dyr. SP nr 26 Paweł Prusik
      W Konferencji uczestniczyli  zaproszeni goście  m.in. p. Mieczysław Zmysłowski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola, p. Grzegorz Żurawski reprezentujący MEN, p. Krystyna MuchaDyrektor Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego MKO, p. Emilia Wojdyła Dyrektor Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych  MKO oraz przedstawiciele WOiW  Dzielnicy Wola - Naczelnik p. Mariola Zielińska wraz z inspektorami.  
      Konferencję poprzedził pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczniów klas sportowych oraz występ artystyczny zaprezentowany przez m.in. dzieci sześcioletnie z klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 26.
      Pan Grzegorz Żurawski przedstawił wyniki badań opracowanych przez MEN na podstawie analiz PIRLS & TIMSS z 2011 r. m.in. dotyczących zmian w edukacji najmłodszych jako szansy na ich lepszy rozwój, o stopniu zadowolenia rodziców z zapisania sześciolatka do szkoły, także o wysokim poziomie sympatii najmłodszych uczniów do szkoły i nauczycieli oraz o poziomie bezpieczeństwa w szkołach podstawowych .
      O gotowości szkolnej dzieci sześcioletnich w kontekście psychologicznym, mentalno-społecznym  oraz o tym co każdy 6-latek powinien wiedzieć i umieć rozpoczynając naukę szkolną, także o podstawie programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego w klasie pierwszej, w tym o cechach psychomotorycznych dziecka, o jego możliwościach edukacyjnych i percepcji opowiedziały Rodzicom p. Katarzyna Sieradzan – dyr. PPP nr 6 ul. Zawiszy 13 , p. Agnieszka Wróbel dyr. Przedszkola nr 118 , a także nauczyciel  SP nr 26 wychowawca klasy 1 p. Beata Brodala .
      Rodzice byłych 6- latków ze szkoły nr 26 p. Anna Zasim- Skalska i p.Grzegorz Żurawskiprzedstawili własne obserwacje i oceny swoich trafnych decyzji, dotyczących stopniowego obniżania wieku szkolnego.
      Na zakończenie szkoleniowej części Konferencji przedstawiciele wolskiej oświaty odpowiadali indywidualnie Rodzicom na szereg nurtujących ich pytań z zakresu m.in. pracy z dzieckiem sześcioletnim w I klasie, adaptacji w warunkach szkolnych, przygotowania poszczególnych szkól na przyjęcie najmłodszych uczniów.
      Rodzice otrzymali od MEN oraz od Dyrektorów szkół wolskich ulotki i informatory promocyjne. Uczestnicy Konferencji  bardzo wysoko ocenili poziom merytoryczny i walory artystyczne spotkania.
        

      Mistrzostwa Woli w gimnastyce
      Złoto dla naszej drużyny chłopców i dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy w gimnastyce !!!
      W dniach 11 – 12.03.2013 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w gimnastyce dziewcząt i chłopców. Nasza złota drużyna dziewcząt: Patrycja Klimaszewska, Weronika Sadowska, Ola Makowiecka, Julia Zawadzka, Zuzia Wojtas, Weronika Smolarczyk, Ola Warzecha, Blanka Gozalbo, Ola Gad i Agata Dąbrowska. Złota drużyna chłopców: Olivier  Warchoł, Hubert Krysiński, Michał Żak, Adam Mickiewicz, Damian Radowski, Bartek Małecki, Patryk Wiśniewski, Jan Sawka i Olek Prządka. Trenerzy: Jolanta Górska, Magda Hulak i Krzysztof Kosiński.
      Trenerom i zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży!!!
        

      Test trzecioklasisty
      Dnia 14 marca 2013 roku uczniowie  klasy IIIA i III B naszej szkoły, punktualnie o godzinie 9.00 przystąpili do pierwszego w ich edukacji  Ogólnopolskiego  Sprawdzianu  Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM i Grupą Wydawniczą Polskapresse. Sprawdzian ten  był organizowany już po raz szósty, a  uczestniczyło w nim7158 szkół z całej Polski! Składał się z dwóch części: testu z edukacji polonistycznej i matematycznej . Na rozwiązanie  uczniowie mieli 90 minut . Test sprawdzał umiejętności  czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.  Podsumowuje on  trzyletni etap nauki dzieci, ale również oswaja uczniów z formułą egzaminów i  będzie pomocny uczniom w dalszej  ich edukacji.
        

      Pierwszy dzień wiosny
      Nadszedł wreszcie dzień, na który wielu z nas czekało! 21 marca, WIOSNA! Ale…gdzie ona jest? Za oknami? Nie! Za oknami mróz… śnieg… Mimo wszystko i tak postanowiliśmy świętować początek tej kolorowej pory roku. 
      „W marcu jak w garncu”, czyli raz jest ciepło, raz zimno. Dzisiaj w naszej szkole atmosfera była bardzo gorąca, zwłaszcza na pierwszych dwóch lekcjach. Postanowiliśmy troszkę pomieszać jak w „garncu” i zamieniliśmy się miejscami z nauczycielami. Tego dnia chętni uczniowie mogli prowadzić lekcję, a nauczyciel mógł stać się uczniem. Cóż to była za zamiana! Nowi „nauczyciele” siedzieli przy biurku, sprawdzali listę obecności, niektórzy nawet mogli wpisać temat do dziennika! Najważniejsza rzecz i zarazem, jak sami stwierdzili, najtrudniejsza, to prowadzenie lekcji. Realizacja tematu nie byłaby taka trudna, gdyby nie to, że cały czas trzeba było panować nad grupą rozmawiających uczniów:
      - Jak można prowadzić lekcję w takim hałasie?
      - Jak można uciszyć dzieci?
      - Co trzeba zrobić, żeby uczniowie zaczęli słuchać?
      Takie pytania padały do nauczycieli po lekcjach. Największą frajdę mieli chyba właśnie oni - nauczyciele  Mogli usiąść „po drugiej stronie biurka” i przypomnieć sobie jak to jest być uczniem. Niektórzy z nich udawali prymusów, a niektórzy… łobuzów!  Zadawali wiecznie te same pytania, niedokładnie wykonywali ćwiczenia i… ROZMAWIALI Z INNYMI UCZNIAMI  Tak było na lekcji WF w klasie IV i V. Patrycja, Ola, Emilka i Łukasz jednogłośnie stwierdzili, że bycie nauczycielem to trudna praca. Mimo wszystko i tak im się podobało.
      Prowadzenie lekcji przez uczniów to nie był koniec atrakcji. Podczas długich przerw urządziliśmy mini-dyskotekę. Włączyliśmy muzykę i mogliśmy trochę potańczyć. Początkowo każdy był trochę nieśmiały, ale jak dziewczyny z szóstej klasy pokazały kroki taneczne, od razu atmosfera się ociepliła i każdy próbował nauczyć się tańca. Była taka super impreza, że szkoda było ją kończyć. Oby więcej takich inicjatyw! Mamy nadzieję, że po takich szkolnych szaleństwach przyjdzie wreszcie długo oczekiwana WIOSNA!!! 


      XLVI WOM w gimnastyce
      W dniach 26 – 27.03.2013 r. w naszej szkole odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w gimnastyce dziewcząt i chłopców.  
      Wyniki drużynowe w gimnastyce dziewcząt:
      1. Szkoła Podstawowa Nr    26    Wola
      2. Szkoła Podstawowa Nr    264    Ochota
      3. Szkoła Podstawowa Nr    220    Śródmieście
      4. Szkoła Podstawowa Nr    14    Ursus    
      5. Szkoła Podstawowa Nr    267    Żoliborz    
      6. Szkoła Podstawowa Nr    28    Wawer    
      7. Szkoła Podstawowa Nr    172    Wesoła    
      8. Szkoła Podstawowa Nr    321    Bemowo
      9. Szkoła Podstawowa Nr    120    Praga Pd.
      10. Szkoła Podstawowa Nr    28    Targówek
      11. Szkoła Podstawowa Nr    112    Białołęka
      12. Szkoła Podstawowa Nr    300    Wilanów
      13. Szkoła Podstawowa Nr    272    Mokotów
      Wyniki drużynowe w gimnastyce chłopców:
      1. Szkoła Podstawowa Nr    220    Śródmieście
      2. Szkoła Podstawowa Nr    267    Żoliborz    
      3. Szkoła Podstawowa Nr    26    Wola    
      4. Szkoła Podstawowa Nr    14    Ursus    
      5. Szkoła Podstawowa Nr    28    Wawer    
      6. Szkoła Podstawowa Nr    143    Praga Pd.
      7. Szkoła Podstawowa Nr    28    Targówek
      8. Szkoła Podstawowa Nr    321    Bemowo
      9. Szkoła Podstawowa Nr    272    Mokotów
      Wyniki indywidualne: na 104 dziewczęta nasza Zuzia Wojtas zajęła III miejsce a na 72 chłopców Hubert Krysiński również zajął III miejsce.
      Trenerzy medalistów: Jolanta Górska, Magda Hulak i Krzysztof Kosiński.
      Trenerom i zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
        

      Test szóstoklasisty
      W dniu 4 kwietnia uczniowie klas szóstych przystąpili do ogólnopolskiego testu kompetencji. Zgodnie z procedurami czas trwania sprawdzianu to 60 lub 90 minut. 
      Uczucia uczniów dotyczące trudności testu były mieszane. Niektórzy uważali, że zadania z matematyki były trochę skomplikowane, inni, że wystarczyło się skupić i pomyśleć. Z pewnością należało umieć przeliczać grosze na złotówkiJ Uczniowie mieli ułatwione zadanie jeśli chodzi o część humanistyczną. Między innymi do napisania był list, w którym należało zachęcić osobę drugą do przeczytania przez siebie wybranej książki. Nasze panie od języka polskiego miały intuicję, ponieważ dokładnie taką pracę pisemną z dziećmi robiły, przygotowując je do tego testu. Kto więc wcześniej pracował sumiennie, 4 kwietnia nie miał większych problemów. 
      Teraz wszyscy (zarówno uczniowie jak i nauczyciele) musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wyniki poznamy dopiero w drugiej połowie czerwca.


      Konkurs Ortograficzny Szkół Przyjaznych Uczniom z Dysleksją
      W poniedziałek 22 kwietnia 2013 r. 31 uczniów z klas IV - VI wzięło udział w szkolnym etapie Konkursu Ortograficznego Szkół Przyjaznych Uczniom z Dysleksją. Konkurs trwał 60 minut, w tym czasie uczniowie musieli rozwiązać test sprawdzający wiadomości i umiejętności ortograficzne. 
      Wyniki poznamy pod koniec kwietnia. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!
       

      Casting "Talent z Miedzianej"
      Od roku szkolnego 2010/2011 w naszej szkole wdrażany jest Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych Wars i Sawa. Głównym celem jest rozpoznawanie uzdolnień i zainteresowań dzieci, a następnie ich rozbudzanie i rozwijanie, tak, aby każdy uczeń miał szansę stać się „człowiekiem z pasją”. W ramach tego programu, 17 kwietnia odbył się w naszej szkole pierwszy Casting „Talent z Miedzianej. Ostatecznie w castingu wzięły udział 52 osoby!!! Do następnego etapu jury zakwalifikowało 8 osób z klas 0 – 3 i 15 osób z klas 4 – 6.
      Życzymy powodzenia i wejścia do finału!
      Więcej na stronie samorządu uczniowskiego na Facebook.
       

      Warsztaty teatralne dla klas IV
      W poniedziałek 15 kwietnia 2013r uczniowie kl IV b i IV c wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez znanego aktora Waldemara Obłozę.Wykład na temat teatru antycznego i średniowiecznego był wstępem do prawdziwych warsztatów aktorskich, w których nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem również wzięli aktywny udział. 
       

      Przygotowania do Talent Show

      Wielkimi krokami zbliżamy się do szkolnego finału pokazu naszych uczniowskich talentów. Do udziału w konkursie zgłosiło się blisko 30 uczestników z całej szkoły! Pokazowych konkurencji będzie bardzo dużo: śpiew, taniec, sport, itp. W związku z tą uroczystością członkowie Samorządu Uczniowskiego po raz trzeci zorganizowali piknik, podczas którego zbierali fundusze na… NAGRODY dla uczestników. Przewodniczący zapraszał rodziców na kawę, herbatę i ciasta. Rodzic, który skusił się na smakołyki, dokładał „kilka groszy” do naszego TALENT SHOW.
       DZIĘKUJEMY za pomoc!!! 


      Giornata italiana :)
      W sobotę 27 kwietnia dzieci uczestniczące w zajęciach drugiej grupy języka włoskiego spędzieły wolny czas na warszawskim Bemowie w iście doborowym towarzystwie W programie dnia była kuchnia włoska ( pizza i lody), spotkanie z Giuseppe, który niestety ocenił słabo nasz język :-) ( ale to dopiero pierwszy rok nauki).
      Odwiedziliśmy Parafię MB Królowej Aniołów. Przebywa tam obecnie figura Św. Michała Archaniała przywieziona z Gargano, przy której wraz z pozostałymi wiernymi pomodliliśmy się.
      Po sytym obiedzie był czas na piknik, który rozpoczął się paradą motocyklistów. Liczne zabawy organizowane przez parafię pozwoliły spędzić miło czas :)
      Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie
      ARRIVEDERCI !!!


      Święta majowe
      26 kwietnia 2013 roku odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Majowych.
      Dzieci z klas IV i V, wsparte przez koleżanki z klas I zaprosiły wszystkich na niezwykłą podróż do przeszłości.
      Najpierw z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim przeniosły się do 1791 roku, kiedy to uchwalono konstytucję 3 maja. Dzieci uczestniczyły w obradach Sejmu Wielkiego i w podpisaniu ustawy zasadniczej. Następnie przeniosły się w 1977 rok, gdzie uczestniczyły w pochodzie z okazji Święta Pracy.
      Ostatnim punktem podróży był rok 2004 i dzień wstąpienia Polski do UE oraz Dzień Flagi Państwowej.
      Na koniec dzieci wykonały piosenkę finałową i zaprosiły wszystkich do świętowania świat obchodzonych na początku maja.
      Nad całością przedstawienia czuwała p. Anna Kozłowska, oprawę muzyczna przygotowała p. Justyna Uchrońska.Podczas przedstawienia pokazywana była prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Annę Gąsiorowską. Scenografię i kostiumy przygotowały p. Anna Żelechowska i p. A. Górecka.


      Spotkanie z Waldemarem Obłozą
      7 maja do naszej szkoły przyszedł Waldemar Obłoza, aktor telewizyjny i teatralny, znany głównie z seriali „Na Wspólnej” i „Miodowe lata” oraz ze spektakli muzycznych. 
      Pan Waldemar przygotował dla nas lekcję o teatrze greckim i rzymskim. Opowiadał  m.in. jak wyglądał teatr i strój aktora. Później próbowaliśmy wejść w różne role. Próbowaliśmy udawać, że jesteśmy smutni, weseli  a nawet zakochani.  Na koniec z tych wszystkich ról zrobiliśmy przedstawienie. Wszystkim się bardzo podobało. Gdy pan Waldemar zakończył z nami lekcje, oczywiście autografom nie było końca.  


      Zwierzak za kierownicą
      Hej, kolego młody!
      Pisz, zwierzaki rysuj
      I zgarniaj nagrody!
       
      Nasza szkoła uczestniczy w konkursie „Zwierzak za kierownicą” . Razem tworzymy dzieła literackie: limeryki, krótkie wierszyki, fraszki, rymowanki, opowiastki i dzieła plastyczne. Do tej pory wysłaliśmy łącznie ok. 50 prac. Chcemy pokazać lub opisać, jak zwierzaki dbają o właściwe zachowania na drodze.

      Zachęcamy rodziców do zagłosowania na nasze prace i wizytę na stronie internetowej konkursu
      http://www.zwierzakzakierownica.com/index.php.
      Kierujemy się sześcioma zasadami:
      •    zachowania bezpiecznej prędkości,
      •    dbania o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motocyklistów,
      •    zachowania trzeźwości za kierownicą,
      •    dbania o dobry stan techniczny pojazdów,
      •    udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków,
      •    edukacji komunikacyjnej osób w każdym wieku.
       
      Jakie nagrody nas czekają?
      Główną nagrodą dla grupy z kategorii I jest wycieczka z Adamem Wajrakiem do lokalnego lasu. Zwycięska klasa w kategorii II wybierze się z tym znanym przyrodnikiem na dwudniową wycieczkę do ścisłego rezerwatu Białowieskiego Parku Narodowego. A najlepsza klasa w kategorii III wyruszy na jednodniowy „Pustynny Rajd” na quadach pod opieką Rafała Sonika. Poza tym prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w Sejmie RP.
       
      Aby zdobyć powyższe nagrody mobilizujemy siły i oddajemy głosy na prace konkursowe.


      Nietypowe urodziny
      Szóstego maja, jedna z nauczycielek w naszej szkole obchodziła urodziny. Była to pani Iwona Chruściel, nauczycielka języka polskiego i wychowawczyni klasy 6A. W tym dniu pani nie było w szkole, a więc następnego dnia uczniowie zorganizowali poczęstunek na małej sali gimnastycznej na parterze. Po dzwonku na pierwszą lekcję, troje uczniów wraz z kwiatami poszło po panią Iwonę. Wręczyli bukiety i poprosili, by pani za nimi poszła. Pani Chruściel, gdy ujrzała przyozdobione stoły wraz z poczęstunkiem bardzo się ucieszyła i wszystkim podziękowała. Pod koniec lekcji uczniowie sprawnie wszystko posprzątali i wraz z wychowawczynią wrócili do sali od języka polskiego. To były naprawdę udane urodziny.


      Casting II
      Drugi casting do konkursu za nami. Gratulujemy wejścia do finału . Oto lista finalistów:
      1.       1a                          Aleksander Prządka                                                          Gra na keyboardzie
      2.       1a                          Zespół taneczny „Ogniste pantery”                                               Taniec
      3.       2a                          Laura Żołędowska                                                            Pokaz akrobatyczny
                                    Agata Dąbrowska
      4.       2c                          Jolanta Zakrzewska                                                          Śpiew
      5.       2a                          Michał Mączyński                                                            „Nauka na wesoło”
      6.       2a,3a,6b              Adam Mickiewicz                                                             Pokaz karate
                                          Hubert Krysiński
      Karolina Strzelczyk
      7.       3b                          Ewelina Grzelak                                                                 Śpiew


      1.       5a                          Marta Myśliwiec                                                                Pokaz akrobatyczny
                                   Emilia Smolarczyk
      2.       4b                          Aleksander Wiśniewski                                                     Śpiew
      3.       5a                          Vanessa Surdyka                                                                Taniec
      4.       4c                           Kacper Jezierski                                                                 Prezentacja grafiki
      5.       5b                          Tomasz Winiarek                                                                Taniec
                                    Weronika Grzybowska
      6.       6b                          Renata Olipra                                                                     Śpiew
      7.       6a                          Agnieszka Zakrzewska                                                     Recytacja
      8.       6a                          Marta Strojewska                                                              Taniec
      9.       4b                          Ernest Teodorowicz                                                          Beatbox
      10.    5a,4a,2a                         Aleksandra Krysztosiak                                                   Pokaz akrobatyczny
      Patrycja Klimaszewska
      Weronika Smolarczyk

       

      Testy IBK
      W dniu dzisiejszym tj. 13 V 2013 przeprowadzono w naszej szkole testy z Instytutu Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Testy diagnozują szkolne osiągnięcia uczniów, wskazując ich mocne i słabe strony. 
      Każdy z uczniów, który poddał się badaniu otrzyma zaświadczenie o wyniku badań kompetencji. Nasza szkoła jako podmiot certyfikatu Warsa i Sawa - programu wspierającego dzieci zdolne i uzdolnione - wykorzystuje m. in. wyniki testów jako narzędzie diagnozujące umiejętności naszych uczniów.
      Zakres wiedzy testów w klasach IV-V dotyczył następujących przedmiotów: j. polski, matematyka, przyroda i historia. Uczniowie klas II i III piszą test przez dwa dni. Młodsi uczniowie wykazują się wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej,  matematycznej, przyrodniczej oraz  techniki. Oczekując na czerwcowe zaświadczenia z wynikami, wszystkim uczniom życzymy jak najwyższych not.
        

      Konkurs biblijny
      Uczniowie klasy III b należący do Koła Biblijnego w dn. 11.05.2013r. wzieli udział w finale konkursu
      "Biblijna Akademia Najmłodszych", który odbywał się w kurii Archidiecezji Warszawskiej. Konkurs obejmował wiedzę z tekstów Ewangelii czytanych na niedzielnej Mszy św. w tym roku szkolnym.
      Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą znajomością tekstów Ewangelii i zajęli najwyższe miejsca.
      Na zakończenie konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody.


      Wycieczka klas czwartych
      Dnia 20 maja 2013r. uczniowie klasy IVb i IVc mieli okazję  spędzić wspólnie czas na wycieczce szkolnej. Jednodniowy pobyt na terenie Stadniny Koni Wilga obfitował w wiele interesujących atrakcji.
      Program rekreacyjno – przyrodniczy zachwycił wszystkich uczniów. Podchody z zadaniami, wykopaliska archeologiczne, wykrywacz metalu czy szukanie skarbu, to tylko niektóre z atrakcji, które zostały dla nas przygotowane przez organizatorów. Czas spędzony wspólnie pozwolił nam odpocząć od ławek szkolnych, a zabawy na świeżym powietrzu oraz spacer po lesie okazały się ciekawą lekcją integracyjną dla uczniów i wychowawców. Deszcze nas ominęły, pogoda nam dopisała, o komarach na szczęście szybko zapomnieliśmy;) Dziękujemy rodzicom za pomysł i pomoc w zorganizowaniu wycieczki!
        

      OBUT
      21 maja 2013 roku uczniowie klas trzecich przystąpili do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów (OBUT).
      Celem tego badania było uzyskanie rzetelnych  informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności uczniów kończących klasę trzecią – po zakończeniu nauki na I etapie edukacyjnym, a przed rozpoczęciem nauki na II etapie.
      Badanie to składało się z dwóch części: matematycznej i polonistycznej. Sprawdzało ono między innymi umiejętności  czytania ze zrozumieniem, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.
      OBUT stanowi podsumowanie trzyletniego etapu nauki dzieci,  wyniki badania pomogą zaplanować zespołom nauczycielskim zindywidualizowaną pracę z uczniami w klasie IV.
        

      Klasy III w Toruniu
      22 maja uczniowie klas trzecich pod opieką swoich wychowawców wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia
      To malownicze miasto już w pierwszej chwili wywarło na każdym ogromne wrażenie.
      Organizatorzy przygotowali dla nas wiele niesamowitych atrakcji. Przewodnik zapoznał nas z pięknymi legendami toruńskimi i oprowadził po Rynku Staromiejskim. Mieliśmy okazję zobaczyć Krzywą Wieżę, mury obronne i ruiny zamku. Największą przyjemność sprawiło nam jednak wypiekanie pierników w Domu Mikołaja Kopernika i seans w Planetarium.
      Wycieczka była bardzo udana. Nauczyliśmy się wielu rzeczy o rodzinnym mieście wielkiego, polskiego astronoma. 
        

      Dzień języków obcych
      W piątek 24 maja odbyła się kolejna edycja Dnia języków obcych...
      Ów dzień był również okazją do podsumowania rocznego projektu językowego.
      Każda z klas 1-4 miała za zadanie wyszukać informację na temat wybranego przez organizatorów miasta i przygotować w dowolnej formie prezentację. Uczniowie świetnie się spisali, mogliśmy dzięki nim dowiedzieć się ważnych informacji np. o Londynie, Kairze, Moskwie, czy Tokio.
      Starsi uczniowie stanęli przed troszeczkę trudniejszym zadaniem. Wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych przez Zoe, studnkę z Chin, która tego dnia gościła w naszej szkole. Dzięki prezentacji przygotowanej przez naszego gościa, nasi podopieczni mogli poznać kulturę, obyczaje i kuchnię państwa środka, a nawet "liznąć" trochę chińskiego :)

      Finałową częścią dnia było przedstawienie "The missing skeleton" wystawione w kilku językach z dominacją angielskiego i włoskiego. Spektakl w reżyserii p. Rafała Tyburskiego i p. Krystyny Matuszewskiej-Basso zebrał pochlebne recenzję. Aktorzy głównie z klasy 5a, ale także i innych klas, spisali się na medal :) Również oprawa muzyczna pod kierunkiem p. Uchrońskiej i p. Kozłowskiej otrzymała ogromne owacje.

      W ramach Dnia języków obcych przeprowadzono również konkursy. W klasach młodszych zwyciężył DAMIAN RADOWSKI z kl. II a, natomiast wśród starszych wygrała ALEKSANDRA PIEKARZEWICZ z kl. VI b. 

      Gratulujemy laureatom !!! Wyczekujemy już kolejnego dnia, w którym na chwilę zapomnimy naszego pięknego polskiego języka :)


      Zerówka na medal
      Dnia 28.05.2013 roku w nasze szkole odbył się II Turniej Wolski „Zerówka na medal”. W turnieju brało udział  7 reprezentacji klas „0” szkół wolskich: SP nr 222, SP nr 225, SP nr166, SP nr 148, SP nr 63, SP nr 132 i SP nr 26.
      Rywalizacja między najmłodszymi sportowcami przebiegała w atmosferze zabawy i nauki zasad fair play. To już kolejny turniej sportowy gdzie nasi najstarsi uczniowie uczą się organizować imprezy sportowe dla swoich młodszych kolegów.
      Współzawodnictwo przebiegało w przyjaznej atmosferze. Sześcioletni zawodnicy wykazali się zdolnością  koncentracji, ogólną  sprawnością oraz umiejętnością współpracy w zespole. Możemy być spokojni o następne pokolenia sportowców, które będą w przyszłości reprezentowały swoje szkoły w rozgrywkach sportowych.
      Zmagania najmłodszych dzieci obserwowało liczne grono rodziców oraz dzieci najmłodszych klas szkół wolskich. Nagrody wręczała Inspektor Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Wola p. Jolanta Piątkowska oraz Dyrektor SP 26 p. Paweł Prusik.
      Uczniowie najlepszych szkół  otrzymali pamiątkowe koszulki z logo turnieju zakupione przez sponsora. Zespół Sportu i Rekreacji ufundował dla każdego uczestnika słodycze, a dla zwycięzców medale i nagrody rzeczowe. Oto najlepsze szkoły:
      I miejsce SP nr 26
      II miejsce SP nr 222
      III  miejsce SP nr 225

      DZIELNICOWY RECYTATORSKI KONKURS POEZJI I PROZY WOJENNEJ
      Dnia 29 maja 2013r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole  DZIELNICOWY RECYTATORSKI KONKURS POEZJI I PROZY WOJENNEJ
      Do konkursu zgłosiło się siedem szkół podstawowych z dzielnicy Wola. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Ciosek ze Szkoły Podstawowej nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej. Drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice Naszej szkoły! Gratulujemy Agnieszce Zakrzewskiej za zajęcie drugiego miejsca i Elżbiecie Piechowicz za zajęcie trzeciego miejsca. Jesteśmy dumni, że mamy tak utalentowane uczennice! 


      Talent Woli 2013
      7 czerwca 2013 roku o godzinie 12.00 w Gimnazjum nr 47 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Grenady 16, odbyła się V uroczysta gala ,,Talent Woli" poświęcona prezentacji dokonań wybitnie uzdolnionych uczniów naszej dzielnicy w czterech kategoriach:  artystycznej, literackiej, sportowej i otwartej.
      Organizatorem konkursu był Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola, a współorganizatorem i gospodarzem spotkania Gimnazjum nr 47 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania  Dzielnicy Warszawa Wola, Michał Szczerba – poseł na sejm RP, Członkowie Kapituły, dyrektorzy wolskich szkół, nauczyciele, rodzice oraz uzdolnieni uczniowie.
      Uroczysta gala „Talent Woli” nie mogłaby odbyć się bez obecności uczniów naszej szkoły. W tym roku nominacje do tytułu „Talent Woli” otrzymali: Tomasz Winiarek z klasy V b oraz Agnieszka Zakrzewska i Dariusz Kosiński z klasy VI a. Gratulujemy!
      "Czytam Tuwima, bo lubię"
      W 2013 roku przypada 60 rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima. Dlatego też, uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2013 ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima – wybitnego pisarza, autora wierszy dla dorosłych i dzieci, słów piosenek, tekstów dla kabaretów, rewii, operetek, ale także redaktora i tłumacza poezji obcojęzycznej, jednego z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego, którego twórczość wpłynęła na następne pokolenia.
                Aby upowszechnić wiedzę o poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia -      w  Szkole Podstawowej nr 26 w Warszawie realizowany był projekt edukacyjny adresowany do najmłodszych uczniów.
       Nad opracowaniem i realizacją tegoż przedsięwzięcia pracowały: Małgorzata Dąbrowska – nauczycielka bibliotekarz oraz Małgorzata Łucyk – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Od kwietnia do czerwca w ramach projektu zorganizowano:
      •    czasową wystawę na temat życia i twórczości poety w szkolnej bibliotece,
      •    Tydzień Czytania Dzieciom  „Julian Tuwim – dzieciom”,
      •    konkurs plastyczno-techniczny  ,, W krainie wierszy Tuwima”,
      •    konkurs recytatorski  „Humor w wierszach pana Juliana”
      •    konkurs czytelniczy  „Niedokończone rymy”. Życie i twórczość Juliana Tuwima.
                      Podsumowaniem projektu były zajęcia otwarte dla najmłodszych uczniów, które odbyły się 7 czerwca 2013 r. Dzieci zapoznały się z  życiem i twórczością Juliana Tuwima oglądając prezentację multimedialną. Laureaci konkursu recytatorskiego wystąpili razem z uczniami klasy I b w inscenizacji ,,W Tuwimowie”. Było przy tym wiele radości i śmiechu. Uczniowie obejrzeli też prace plastyczne ilustrujące wiersze poety oraz poznali laureatów konkursu czytelniczego. Na zakończenie wszyscy otrzymali do rozwiązania krzyżówki i zagadki na temat wierszy Tuwima.
                      ,,Teraz już Tuwima znamy, a jego wiersze chętnie czytamy”


      Konferencja MKO
      W dniu 11 czerwca 2013 już po raz kolejny w naszej  szkole z inicjatywy Mazowieckiego Kuratora Oświaty odbyła się Konferencja poruszająca tematykę postaw nietolerancyjnych w naszym społeczeństwie. Tym razem tematem spotkania było .: „Przeciwdziałanie nietolerancji wobec grup mniejszościowych oraz grup zagrożonych wykluczeniem”. Spotkanie było kierowane do dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów, rodziców oraz przedstawicieli administracji rządowej i organizacji pozarządowych.
      W Konferencji wzięły  udział , oprócz wspomnianej p. v-ce Kurator  m.in. p. Krystyna Mucha Dyrektor Wydziału Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego MKO oraz przedstawicielki Wojewody Mazowieckiego - p. Anna Olszewska - z-ca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, p. Grażyna Kulińska - Koordynatorka do spraw Równego Traktowania przy Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oraz p. Bogumiła Bogackapełnomocnik Komendanta Stołecznego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka .
      Moderatorami spotkania byli,  z ramienia MKO p. wizytator Joanna Jałosińska  oraz  gospodarz szkoły  dyr. Paweł Prusik
         Podczas spotkania przybliżono uczestnikom zagadnienia związane m.in. z prawnymi regulacjami dotyczącymi zakazu dyskryminacji ze względu na pochodzenie rasowe, etniczne bądź narodowe oraz działaniami profilaktycznymi podejmowanymi w tej kwestii przez administrację publiczną i organizacje pozarządowe. Prelegenci przedstawili także, czym jest „przestępstwo z nienawiści” oraz prawne aspekty ochrony jego ofiar. Uczestnicy spotkania bardzo wysoko ocenili  poziom merytoryczny organizacyjny oraz  logistyczny Konferencji. Uczestnikom rozdano materiały poglądowe. 
        

      Klasa IVc w Teatrze Lalka
      Dnia 11 czerwca 2013r. klasa IVC wybrała się do Teatru Lalka na spektakl odsłaniający kulisy powstawania przedstawień teatralnych pt.: "Cuda w budzie czyli Demo Teatru Lalka". 
      Był to  rodzaj dowcipnego, edukacyjnego „Vademecum (jak to się robi)”, z elementami historii teatru szeroko rozumianego. Poznaliśmy również tajemnice teatralnych kulis i  historię teatru, wzruszając się przy tym i jednocześnie świetnie bawiąc. 
      Dziękujemy Rodzicom za pomysł i bilety do Teatru!
       

      Nasi akrobaci organizatorami Turnieju Juniorów w akrobatyce sportowej.
      W trzeci weekend czerwca w naszej szkole odbył się Turniej Juniorów do lat 15 w akrobatyce sportowej. 
      Zawody były współfinansowane przez Urząd Dzielnicy Wola i naszych akrobatów.
      Wyniki indywidualne – miejsca medalowe: 
      Skoki na trampolinie – chłopcy: Kosiński Darek I m, Żak Michał I m, Krysiński Hubert II m,
      Skoki na ścieżce – chłopcy: Matuszewski Mikołaj III m, dziewczęta: Krysztosiak Aleksandra I m. Brawo!
      więcej na www.akrobatyka.waw.pl


      Bezpieczne wakacje
      W dniu 20.06.2013r.w naszej szkole odbył się apel pt. „Bezpieczne wakacje”. Uczniowie wprowadzili nas w radosną atmosferę zbliżających się wakacji. 
      Nie zabrakło wakacyjnych rad jak bezpiecznie spędzać czas ,unikać zagrożeń i niebezpiecznych sytuacji. Dowiedzieliśmy się o prawidłowych zachowaniach nad wodą, w lesie, podczas zabaw ruchowych. Uczniowie klas 0-III mogli utrwalić  swoje wiadomości  oglądając prezentację „Bezpieczne wakacje”. Apel przygotowały dzieci z klasy IIb, IIa, IIc pod kierunkiem p. Doroty Wójcik. Oprawę muzyczną przygotowała p. Małgorzata Dębińska –Kapsiak.
        Druga część apelu poświęcona była podsumowaniu pracy w II semestrze.  Laureatom konkursów pozaszkolnych i szkolnych, zostały wręczone dyplomy i nagrody .Wielu uczniów zostało nagrodzonych. Nagrody i dyplomy zostały ufundowane przez Radę Rodziców . Wszystkich uczniów zachęcamy do aktywnego udziału w konkursach w przyszłym roku szkolny


      Bal nad bale...
      Dnia 20 czerwca br. w naszej szkole odbył się Bal Szóstoklasisty Na początku jak zwykle było troszkę tremy. Tańczyliśmy uroczystego poloneza, który w opinii rodziców wypadł dostojnie i elegancko. Później wręczyliśmy kwiaty naszym nauczycielom, aby podziękować im za lata wspólnej nauki.
      Po uroczystym rozpoczęciu nadszedł czas na chwilę zabawy. Dyskoteka, trwająca do późna, była naprawdę nie zapomniana.


      Tort u Dyrektora
      Już po raz trzeci grupa zdolnych i pracowitych  uczniów naszej szkoły została  zaproszona  na spotkanie z panem Dyrektorem.  Spotkanie - „Ciastko u Dyrektora”-  jest uroczystym poczęstunkiem zorganizowanym przez szkołę, uczniom- laureatom konkursów  przedmiotowych, artystycznych,  turniejów i zawodów sportowych.
      Ta niecodzienna, uroczysta  wizyta  dzieci u kierownictwa naszej  szkoły,  odbywa się systematycznie   -  od roku 2011- zawsze w czerwcu, tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Nasza szkoła jest podmiotem programu Wars i Sawa, którego jednym z zadań jest praca z uczniem zdolnym.   Wszystkie dzieci zaproszone na to spotkanie są laureatami konkursów o randze co najmniej dzielnicowej , na które to konkursy przygotowani i skierowani zostali przez nauczycieli naszej szkoły. Wśród zaproszonych uczniów są zwycięzcy zespołowi (reprezentujący zespoły muzyczne –chóralne, sportowe-  akrobatyczne, siatkarskie, koszykarskie, piłki ręcznej), jak i  indywidualni uczniowie (konkursy recytatorskie, polonistyczne,  językowe, matematyczne, plastyczne czy sprawdzające  poziom wiedzy  biblijnej).
      Na spotkaniu  pan Dyrektor gratulował zwycięzcom wysokich wyników naukowych, artystycznych i sportowych . My również  gratulujemy tego  wyróżnienia i  … oczekując na laureatów w przyszłym roku zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w naszej galerii.
        

      "Żywa lekcja przyrody"
      21 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja przyrody”. Gościliśmy grupę węży z rodziny dusicieli. Ich opiekunka przybliżyła nam cechy, nawyki i potrzeby swoich podopiecznych oraz opowiedziała o stylu życia węży. Uczniowie mogli dotknąć zwierząt i z bliska poznać te niezwykłe gady. Wyjątkowe doświadczenie pozwoliło obalić wiele mitów dotyczących węży. Uczniowie mogli przekonać się, że skóra węży jest sucha, aksamitna i delikatna w dotyku, a ich natura łagodna i przyjazna. To niezwykłe przeżycie zbliżyło nas do nieznanego dotąd świata zwierząt. A w nowym roku szkolnym już planujemy nawiązać nowe znajomości – tym razem z owadami bądź pajęczakami.
        

      Nagrody I stopnia dla naszych nauczycieli
      24 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w roku szkolnym 2012/2013 w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
      Burmistrz Dzielnicy Wola miasta stołecznego Warszawy, pan Marek Sitarski,  przyznał nagrodę I stopnia we współzawodnictwie sportowym nauczycieli szkół podstawowych dzielnicy Wola, za zdobycie mistrzostwa Warszawy w gimnastyce dziewcząt i brązowego medalu w gimnastyce chłopców. Nagrodę otrzymały: Jolanta Górska i Magdalena Hulak


      "Bezpieczne wakacje" klasy IV -VI
      W dniu 25 czerwca w naszej szkole odbył się apel pt. „Bezpieczne wakacje”. Uczniowie klasy IV a  wprowadzili nas w  atmosferę zbliżających się wakacji. 
      Nie zabrakło wakacyjnych rad jak bezpiecznie spędzać czas, unikać zagrożeń i niebezpiecznych sytuacji. Dowiedzieliśmy się o prawidłowych zachowaniach nad wodą, w lesie, podczas zabaw ruchowych. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną " Bezpieczne wakacje".
        Druga część apelu polegała na pogadance, nauczyciele  opowiadali  o niebezpiecznych sytuacjach w czasie zabaw wakacyjnych jakich doświadczyli lub jakich byli świadkami. Taka warsztatowa forma bardzo podobała się uczniom, brali czynny udział w tych zajęciach.


      Roztrzygnięcie konkursów przyrodniczych
      Przez cały rok szkolny 2012/2013 w naszej szkole odbywały się różnego rodzaju przyrodnicze konkursy. Oto ich wyniki...
      W maju rozstrzygnięty został konkurs przyrodniczy dla uczniów klas IV – VI z wiedzy o kosmosie „Odyseja kosmiczna”. Konkurs dotyczył ciał i zjawisk występujących w przestrzeni kosmicznej, ich charakterystyki oraz badań i odkryć prowadzonych poza naszą planetą. Zwycięzcą konkursu został Kacper Miśkiewicz z kl. VI A, II miejsce zajęła Agnieszka Zakrzewska z kl. VI A, trzecie miejsce Joanna Wieczorek… również z kl. VI A. wyróżnienie otrzymał Mikołaj Machnio, uczeń kl. IV B, który liczbą zdobytych punktów otarł się o podium i zadziwił swoją „kosmiczną” wiedzą w rywalizacji ze starszymi kolegami.
      24 maja 2013 r. rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs interdyscyplinarny przyrodniczo – matematyczno – lingwistyczny, o najpiękniejszych miastach w Polsce. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 221 przy ul. Ogrodowej. Spieszymy donieść, że zwycięzcą konkursu, a tym samym omnibusem wiedzy o naszych rodzimych miastach został nasz uczeń Jakub Paśk z kl. VIB. 
      Z końcem roku szkolnego rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów klas czwartych, zatytułowany „Z poradnika młodego zielarza”. Czwartoklasiści w tym roku szkolnym poznawali środowiska lasów, pól i łąk, uczyli się o dotąd nieznanych gatunkach drzew i roślin zielnych. Zwieńczeniem działu o tej tematyce był konkurs, na najładniejszy zielnik. Najwyżej punktowane było samodzielne, rzetelne wykonanie prac, merytoryczna poprawność w oznaczaniu roślin oraz dokładne ich przygotowanie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli Natalia Kruczkowska z kl. IV A i Dawid Papazjan z kl. IV C, miejsce drugie – Radosław Tamang z kl. IV B, Julia Żelisko z kl. IV A i Seweryn Mantey z kl. IV B, a miejsca trzecie Anna Rydzewska z kl. IV C i Kamil Faustman z kl. IV A.
        

      Zielona Szkoła w Wildze
      Koniec roku szkolnego przyniósł klasom Va i VI a trzydniowy wypad do miejscowości Wilga położonej niedaleko Warszawy. Opiekunami wycieczki były trenerki Magda oraz Jola, a także p. Rafał. Bliskość lasu i świeże powietrze pomogła zapomnieć nam o zgiełku miasta. Co prawda komary dały nam się we znaki... ...jednak mimo setek ukąszeń stwierdziliśmy wszyscy, że wyprawa była SUPER !!! Doskonale zorganizowane zajęcia nie pozwalały nam się nudzić. Na początku był spacer po okolicy, potem zajęcia z survivalu. Uczyliśmy się budować tratwy i szałasy. Wiązaliśmy węzły, rozpalaliśmy ognisko, na którym potem upiekliśmy kolację :)
      Drugi dzień był dniem próby wytrzymałości. Tylko my, las i oczywiście komary. Kilkukilometrowy podchody z szyframi i zadaniami strasznie przypadły nam do gustu. Później zawody sportowe, jazda konna i dyskoteka.
      Ostatniego dnia bawiliśmy się w poszukiwaczy skarbu i trenowaliśmy celność strzelając z łuku. Finalnym momentem była przejażdżka bryczką. Po powrocie wszyscy mówili jednym głosem, że nie był to czas stracony. Polecamy wszystkim okolice Wilgi. Przepiękne lasy pełne jagód i poziomek oraz mnóstwo miejsca na zabawę.
        

      Msza Św. wieńcząca rok szkolny
      Uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego odbyła się w dniu 27.06.2013 - czwartek.
      Dzieci wraz z nauczycielami dziękowali za rok wytężonej pracy, znakiem tego były podręczniki i zeszyty niesione w darze ołtarza. W darze ołtarza dzieci z klas młodszych niosły piłkę, skakankę i lalkę - zapowiadające czas wakacji, odpoczynku i zabawy.
      W czasie Mszy św. polecono Bogu czas wakacji prosząc o opiekę, oraz modlono się w intencji p. Dyrektora z okazji zbliżających się jego imienin.
       Dzieci skorzystały też z sakramentów pokuty i przyjęły Komunię św.
        

      Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
      28 czerwca uczniowie ostatni raz w mijającym roku szkolnym usłyszeli dźwięk dzwonka. To dla uczniów bardzo ważna data – zakończenie roku szkolnego – ostatni przed wakacjami dzień pracy szkoły i dzień zbierania całorocznych plonów. Jedni kończą pewien etap edukacyjny i przechodzą do wyższej klasy, inni rozstają się ze swoją macierzystą szkołą, a otwierają się przed nimi podwoje innych placówek. 

      Uroczystości zakończenia roku szkolnego zebrała na hali sportowej niezliczoną ilość widzów. Odświętnie ubrani uczniowie wraz z rodzicami mogli podziwiać profesjonalnie przygotowaną akademię na której nie zabrakło radości oraz wzruszenia. W części oficjalnej Dyrekcja naszej szkoły życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Po krótkich wystąpieniach cała społeczność szkolna poznała wszystkich wyróżnionych uczniów oraz ich rodziców. Nagrodzeni zostali także laureaci konkursów, chórzyści oraz sportowcy.

      Całej Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji, a także uczniom i ich rodzicom życzymy upalnych i bezpiecznych wakacji !!! 
       

      • Już wkrótce

        Strona jest w trakcie tworzenia