• Koncert muzyczny "Muzyka Andów"

• 24.10.2022
        • Dnia 21 października 2022r. w naszej szkole odbył się koncert pt. "Muzyka Andów". Artyści pochodzący między innymi z Ameryki Południowej zagrali dla Nas swoją rodzimą muzykę, z terenu krajów takich jak: Boliwia, Peru czy Ekwador. Grupa wystąpiła w pięcioosobowym składzie. Zabrzmiały dla Nas takie instrumenty jak: charango, quena, gitara, bęben, samphonias czy chajchas. Muzycy nie zapomnieli o najmłodszej publiczności i zagrali dla nich program pt." W wysokich górach Peru, Boliwii i Ekwadoru". Cała społeczność szkolna bawiła się wyśmienicie. Nie zabrakło nawet tańców w wykonaniu naszych uczniów.

• Ślubowanie uczniów klas pierwszych

• 24.10.2022
        • Ślubowanie uczniów klas pierwszych to ważna dla nich uroczystość. W obecności Dyrekcji, Kierownictwa szkoły, Kombatanta Zgrupowania AK Chrobry II, nauczycieli, rodziców oraz opiekunów w dniu 21 października uczniowie ślubowali być dobrym  uczniem, dbać o dobre imię szkoły,szanować swoich rodziców i być dobrym Polakiem. Każdy z uczniów został pasowany na ucznie pierwszej klasy i  otrzymał pamiątkowy dyplom.

• Dzień Papieski

• 20.10.2022
        • 19 października odbył się uroczysty apel z okazji XXII Dnia Papieskiego. W tym roku pod hasłem BLASK PRAWDY. Uczniowie klas starszych pod przewodnictwem ks. Piotra Barana prowadzili spotkania.

• Spacer śladami lektury "Kamienie na szaniec"

• 19.10.2022
        • W czwartek, 13 października 2022r. uczniowie klasy 8b wybrali się na spacer śladami lektury „Kamienie na szaniec”. Wycieczka przybliżyła uczestnikom zarówno najważniejsze wydarzenia z życia Zośki, Rudego i Alka, jak również obraz życia w okupowanej Warszawie.

Ósmoklasiści zobaczyli miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu: Plac Unii Lubelskiej – słynna namalowana przez Rudego kotwica na Pomniku Lotnika, Krakowskie Przedmieście – najgłośniejsza akcja Małego Sabotażu, czyli usunięcie niemieckiej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika, Plac Marszałka Piłsudskiego, Ogród Saski, Plac Małachowskiego – zerwanie hitlerowskich flag z Gmachu „Zachęty”.

Poznali plan i przebieg Akcji Pod Arsenałem, czyli brawurowej akcji odbicia z niemieckiego transportu więźniów z Pawiaka, w tym Janka Bytnara „Rudego”.

Zwiedzili muzea: Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha, dawna siedziba Gestapo, gdzie przesłuchiwany był Jan Bytnar „Rudy”. Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego,
          w Muzeum można zobaczyć m.in. pierwsze wydanie „Kamieni na szaniec”.

• Akcja BohaterON w naszej szkole

• 19.10.2022

BohaterON- włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.  Nasza szkoła kolejny rok bierze udział w tej akcji. W ramach projektu odbywają się m.in. lekcje i spotkania z Panem Januszen Walędzikiem pseudonim ,,Czarny”.

Zachęcamy do wysyłania wirtualnych kartek do Powstańców Warszawskich:

• Chomik. Wielki powrót

• 02.10.2022
        • Nasz szkolny chomik nie tylko jest już z nami, ale zaprasza też do biblioteki na krótkie przerwy filozoficzne. Wspólnie odkrywać będziemy błyskotliwe myśli największych filozofów wszechczasów.

W jaki sposób to zrobimy? Trzeba przyjść i samemu się przekonać;)

• Apele „Bezpieczeństwo 2022/2023”

• 02.10.2022

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej 30 września 2022 roku przeprowadził spotkania poświęcone bezpieczeństwu uczniów w szkole i w drodze do szkoły.

Uczniowie klas 1 - 8 i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w apelach z podziałem na grupy.

Podczas apelu prowadzonego przez Uczniów z klasy 7a przypomniano uczennicom i uczniom o bezpiecznych zachowaniach w szkole oraz w drodze do szkoły i do domu. Zwrócono uwagę dzieci i młodzieży na respektowanie zasad Szkolnego Systemu Bezpieczeństwa. Podkreślano konieczność stosowania przepisów drogowych. Prowadzący podczas omawiania prezentacji przypomnieli również o zasadzie ograniczonego zaufania w kontekście kontaktów z osobami nieznajomymi i z obcymi zwierząt. Ostrzegano przed zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z Internetu. Motywowano uczennice i uczniów do uczenia się i do aktywnego spędzania czasu wolnego

Życzymy wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym!