• Ramowy plan dnia w oddziale przedszkolnym

7:30-8:10 Przychodzenie dzieci. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań: zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, układanie puzzli, gry planszowe, zabawy z wchodzeniem w role. Integracja grupy. Praca indywidualna z dziećmi.

8:10-8:40 Zabawy w kole wprowadzające do tematu dnia, zajęcia muzyczno-ruchowe, poranna gimnastyka.

8:40-9:00 Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne i porządkowe, rozwijanie umiejętności samoobsługowych, spożywanie śniadania.

9:00-12:00 Zajęcia dydaktyczne w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego, ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozwijanie percepcji wzrokowej, słuchowej, ćwiczenia grafomotoryczne, aktywność twórcza dzieci. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zabawy ruchowe, obserwacje przyrody.

12:00-12:30 Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne i porządkowe, rozwijanie umiejętności samoobsługowych, spożywanie obiadu.

12:30-13:00 Odpoczynek, słuchanie bajek, wierszy i opowiadań, ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe, rozwijanie fantazji, wyobraźni, zabawy badawcze.

13:00-14:40 Zajęcia rozwijające uzdolnienia dzieci, zabawy tematyczne, ruchowe, teatralne. Zajęcia na placu zabaw lub na boisku szkolnym. Utrwalenie wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie dnia. Zabawy dowolne lub inspirowane przez nauczyciela.

14:40-15:00 Przygotowanie do podwieczorku, czynności higieniczne i porządkowe, rozwijanie umiejętności samoobsługowych, spożywanie podwieczorku.

15:00-17:30 Zabawy muzyczno-ruchowe, czytelnicze, aktywność twórcza dzieci. Zabawy swobodne w sali, sali gimnastycznej lub na placu zabaw. Wspomaganie indywidualnego rozwoju dzieci.