• Kształcenie specjalne

• Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi są objęci w naszej szkole zintegrowaną, specjalistyczną pomocą, której celem jest dbałość o to, aby ich kształcenie było zorganizowane w  rzetelny i skuteczny sposób, gwarantujący optymalne wsparcie całego procesu uczenia się.

Do uczniów o takich potrzebach należą zarówno dzieci mające trudności w uczeniu sięjak i wybitnie zdolne. I jedne, i drugie wymagają uważnego rozpoznania potrzeb oraz  budowania otwartych relacji.

Dlatego tak ważnym aspektem w naszej szkole jest tworzenie prawidłowych warunków edukacyjnych, dostosowanie metod i form pracy z dzieckiem do jego możliwości i indywidualnych potrzeb rozwojowych.

Zespoły naszych specjalistów planują, realizują i oceniają proces edukacyjny, tworzą bezpieczną przestrzeń sprzyjającą uczeniu się. Wszelkie formy indywidualizacji bazują na rozpoznawaniu i wykorzystaniu potencjału dziecka do pokonywania deficytów, trudności oraz na jego mocnych stronach.

Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z kompleksowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, biorą udział w różnych zajęciach specjalistycznych – odpowiednio do zdiagnozowanych potrzeb:

• rozwijających uzdolnienia,
          • zajęciach z psychologiem i pedagogiem,
          • korekcyjno-kompensacyjnych,
          • dydaktyczno-wyrównawczych,
          • logopedycznych,
          • rewalidacyjnych,
          • rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne,
          • innych o charakterze terapeutycznym.

Wieloaspektowe i gruntownie zaplanowane działania wspierające pozwalają uczniom lepiej się rozwijać i osiągać sukcesy.  Specjaliści wykorzystują w swojej pracy szereg różnorodnych metod m.in.: terapii ręki, terapii integracji sensorycznej, treningu umiejętności społecznych, integracji bilateralnej. Bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne sale i pracownie dodatkowo uatrakcyjniają  proces edukacyjny.