• „Walentynki z bohaterami literackimi”

• 16.02.2024
        • Uczniowie klas siódmych i ósmych śledzili miłosne doświadczenia bohaterów lektur szkolnych. Podczas pracy w małych grupach starsi uczniowie przypominali sobie, a młodsi poznawali bohaterów literackich, których połączyły różne rodzaje miłości. Młodzież z dużym zaangażowaniem rozwiązywała zadania związane z motywem miłości i z satysfakcją zdobywała punkty – serca.

Na zakończenie w walentynkowej scenerii odbyły się sesje zdjęciowe z przyjaciółmi, sympatiami, kolegami, koleżankami i…. Panem Dyrektorem.

• Bal Walentynkowy dla seniorów

• 12.02.2024
        • W dniu 12 lutego br. w naszej szkole odbył się Bal Walentynkowy dla seniorów, mieszkańców Dzielnicy Wola. Bal zorganizowany został przez Radnych i Zarząd naszej Dzielnicy. Zebranych licznie gości przywitali m.in Radni oraz Burmistrz Dzielnicy Krzysztof Strzałkowski, zastępca Burmistrza Grażyna Orzechowska-Mikulska oraz Robert Rafalowski, a także Naczelnik Wydziału spraw społecznych i zdrowia Joanna Gozdzielewska oraz przedstawiciele fundacji i wolontariusze. Wolscy seniorzy m.in. babcie i  dziadkowie  naszych uczniów bawili się wyśmienicie przy muzyce z czasów ich młodości i współczesnej. Goście zachwyceni byli wystrojem sali balowej oraz całej szkoły. Jesteśmy dumni, iż spełniliśmy oczekiwania wszystkich zaproszonych. Jesteśmy pewni, iż  wspaniała atmosfera pozostanie na długo w pamięci szacownego grona.

• Gala II Dzielnicowego Konkursu Plastycznego

• 12.02.2024
        • W piątek, 9 lutego 2024 roku, w Szkole Podstawowej Nr 388 odbyła się Gala II Dzielnicowego Konkursu Plastycznego organizowanego we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wola na plakat Szkoła Marzeń jest na Woli pod hasłem „Nasze Szkoły są najlepsze – mądre, piękne i bezpieczne”.

W gronie nagrodzonych znalazły się nasze uczennice: Maja Szałkowska z 7b  i Felicja Szelachowska z 6a. Jesteśmy ogromnie dumni z Mai i Feli, bowiem poziom artystyczny prezentowanych prac był bardzo wysoki.

Wielkie gratulacje dla naszych laureatek!

• Koncert pt. "Mała historia muzyki pop"

• 12.02.2024
        • W piątek 9. lutego odbył się w naszej szkole karnawałowy koncert pt. "Mała historia muzyki pop". Tego typu wydarzenia zawsze cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Usłyszeliśmy starsze i nowsze przeboje muzyki popularnej w wykonaniu zespołu w skład którego wchodziły gitara elektryczna i basowa, perkusja, pianino oraz oczywiście wokal. Przedstawione piosenki to między innymi "Bohemian rhapsody" zespołu Queen czy "Au sza la la la" Shakin' Dudi.

• 06.02.2024
        • Szanowni Rodzice dzieci kandydatów do naszej szkoły,

Kierownictwo, nauczyciele, uczniowie, Rada Rodziców serdecznie dziękuje Państwu i pociechom za tak liczne przybycie do naszej szkoły na dzień otwarty. Bylismy zachwyceni super frekwencją i wizytą tak licznych, wspaniałych gości. Cieszymy się, że Państwu i dzieciakom podobało się tu przy Miedzianej, mamy także w pamięci ciepłe słowa pod adresem naszej kadry pedagogicznej i naszych uczniów. Jestesmy dumni, że goście, nowi Rodzice doceniają naszą pracę, osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze oraz wystrój i wygląd naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym i śledzenia na bieżąco naszej strony i Facebooka.

Pozdrawiamy wszystkich i do zobaczenia we wrześniu.

• Zagrożenia w sieci

• 06.02.2024
        • Uczniowie klas 8 udzielili wywiadu dziennikarzom TVP na temat zagrożeń w sieci. Rozmowy dotyczyły nieprzyjemnych sytuacji oraz hejtu z jakim młodzież spotyka się codziennie w przestrzeni internetowej. Uczniowie mówili o tym jak zwalczać takie postawy i jak rozmawiać o pozytywnych relacjach pomiędzy nimi a dorosłymi.